ARTIKEL 188 Warmte-isolatie en bescherming tegen weersinvloeden door daken van tot bewoning bestemde gebouwen 1 Daken van tot bewoning bestemde gebouwen moeten ten aanzien van onder- staande punten de volgende eigenschappen bezitten: a. de warmte-isolatie: de waarde van de warmteweerstand R (uitgedrukt in m2h° C/k cal) berekend volgens NEN 1068, uitgave 1964, gemeten van binnen naar buiten voor: 1. daken van kamers, keukens, badruimten en bijbehorende gangen en portalen: 2; i 0.8 indien het gewicht meer dan 100 kg/m2 bedraagt, 2? 1.0 indien het gewicht niet meer dan 100 kg/m2 bedraagt; 2. daken van loze kapruimten en bergzolders, waaronder kamers, keukens of badruimten zijn gelegen, voor het dak met daaronder gelegen afscheiding tussen loze kap- of zolderruimten en die kamers, keukens of badruimten: 2; 0.8 indien het gezamenlijk gewicht van dak en daaronder gelegen afschei- ding meer dan 100 kg/m2 bedraagt, 2ï 1.0 indien het gezamenlijk gewicht van dak en daaronder gelegen afschei- ding niet meer dan 100kg/m2 bedraagt; b. de bescherming tegen weersinvloeden: afdoende bescherming biedend tegen regen en sneeuw en voor zover het daken van besloten ruimten betreft, ook tegen wind. 2 Bij de beoordeling van de in het vorige lid bedoelde eigenschappen mogen direct onder daken aangebrachte plafonds of beschietingen worden mede- gerekend. 3 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1, onder a1, voor daken van serres, indien deze zijn voorzien van een afscheiding van de kamer of de keuken waarvan ze een uitbouw zijn. ARTIKEL 189 Warmte-isolatie van en bescherming tegen weersinvloeden door daken van voor het verblijf van mensen bestemde gebouwen, anaere dan tol bewoning bestemde gebouwen Nadere eisen kunnen worden gesteld inzake warmte-isolatie en regen- en sneeuwdichtheid van daken van voor het verblijf van mensen bestemde ge- bouwen, andere dan tot bewoning bestemde gebouwen, indien zich direct onder het dak ruimten bevinden, bestemd voor het verblijf van mensen. 112

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 122