b. het warmte-isolerend vermogen van trappen en trapbordessen, die deel uit- maken van de buitenbegrenzing van tot bewoning bestemde gebouwen. 3 ARTIKEL 207 Brandveiligheid van trappen en trapbordessen 1 Vaste trappen binnen tot bewoning bestemde gebouwen moeten: a. indien ze toegang geven tot meer dan één woning, onbrandbaar zijn en indien ze deel uitmaken van de begrenzing van een besloten ruimte boven- dien van gesloten constructie zijn en een brandwerendheid van ten minste 60 minuten bezitten; 4 b. indien ze toegang geven tot gemeenschappelijke ruimten buiten het trappe- huis, onbrandbaar zijn; c. indien ze binnen een woning deel uitmaken van de begrenzing van een 5 besloten ruimte in die woning, van gesloten constructie zijn en een brand- werendheid van ten minste 20 minuten bezitten; d. indien ze deel uitmaken van de scheiding tussen twee woningen, van ge- sloten constuctie zijn en een brandwerendheid van ten minste 60 minuten bezitten. Niet van toepassing is de onder a van dit Iid gestelde eis van onbrandbaar- heid, indien geen der woningen waartoe de trap toegang geeft, een kamer als 6 bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoonkamer), heeft, waarvan de vloer meer dan 5 m boven peil is gelegen. 2 Vaste trappen binnen voor het verblijf van mensen bestemde gebouwen, andere dan tot bewoning bestemde gebouwen, moeten: a. indien ze toegang geven tot besloten ruimten waarin zich personen plegen te bevinden: 1. in lage gebouwen onbrandbaar zijn en een brandwerendheid van ten minste 30 minuten bezitten en, indien ze deel uitmaken van de begrenzing van be- sloten ruimten, van gesloten constructie zijn; 2. in hoge gebouwen onbrandbaar zijn en een brandwerendheid van ten minste 60 minuten bezitten en, indien ze deel uitmaken van de begrenzing van be- sloten ruimten, van gesloten constructie zijn. Hierbij worden onder lage, respectievelijk hoge gebouwen verstaan gebouweo waarvan geen, respectievelijk een of meer vloeren vloeren van bergzolders niet medegerekend meer dan 12,5 m boven peil zijn gelegen; 118

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 128