Paragraaf 13: Liftschachten ARTIKEL 235 Aanwezigheid 1 Een kooi van een lift die door meer dan één besloten ruimte gaat, moet zich over de volle hoogte van zijn baan in een schacht bevinden. 2 Een tegengewicht van een lift, dat niet in een liftschacht is aangebracht, moel zich over de volle hoogte van zijn baan in een koker bevinden. 3 Onder kooi van een lift wordt in deze paragraaf verstaan het deel van de lift, waarin of waarop de last wordt vervoerd. 4 Vrijsteliing kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 voor liften met bij- zondere bestemming. ARTIKEL 236 Samenstelling Schachtwanden van een lift moeten van onbrandbaar materiaal zijn en incnen de lift door meer dan één besloten ruimte gaat bovendien een brandwerend- heid van ten minste 30 minuten bezitten. Toegangen, bedienings- en inspectie-openingen in deze wanden moeten door deuren of luiken met een brandwerendheid van ten minste 30 minuten rook- dicht zijn afgesloten. Kokers van tegengewichten van liften die door meer dan één besloten ruimte gaan, moeten van onbrandbaar materiaal zijn en indien de koker door meer dan één besloten ruimte gaat bovendien een brandwerendheid van ten minste 30 minuten bezitten. Inspectie-openingen in deze kokers moeten door luiken met een brand- werendheid van ten minste 30 minuten rookdicht zijn afgesloten. Vrijsteliing kan worden verleend van het bepaalde in de leden 1 en 2 voor niet tot bewoning bestemde gebouwen, indien de aard en de bestemming van het gebouw dit toelaten. 134

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 144