Constructie van bouwwerken b. een afzonderlijke lozing voor het hemelwater wordt gemaakt; c. voorzieningen worden getroffen met betrekking tot afvoerleidingen, welke te laag gelegen zijn om op natuurlijke wijze op het openbare riool te lozen. 5 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1, indien lozing op een andere wijze zonder verontreiniging van water, bodem of lucht mogelijk is: a. voor gebouwen die op een grotere afstand dan 40 m van een openbaar riool zijn gelegen, gemeten langs de kortste lijn waarlangs de afvoerleidingen naar het punt van aansluiting aan het openbare riool zonder overwegende bezwaren kunnen worden gelegd; b. indien directe lozing op openbaar water mogelijk en toelaatbaar is; c. voor agrarische bedrijven; d. voor zover uitsluitend hemelwater wordt geloosd. ARTIKEL 241 Aansluiting van afvoerleidingen anders dan aan een openbaar riool 1 Indien afvoerleidingen niet aan een openbaar riool zijn aangesloten zijn de volgende bepalingen van toepassing: a. afvoerleidingen van drekstoffen uit privaten met waterspoeling moeten lozen op een rottingsput met overstort; b. afvoerleidingen van drekstoffen uit privaten zonder waterspoeling moeten lozen op een beerput zonder overstort, een gierput of een rottingsput met overstort; c. afvoerleidingen van hemel-, huishoud- en bedrijfswater, alsmede overstor- ten van rottingsputten moeten zodanig lozen, dat gewaarborgd is dat geen verontreiniging van water, bodem of lucht optreedt; d. afvoerleidingen van hemel-, huishoud- en bedrijfswater mogen niet lozen op een rottingsput. 2 Burgemeester en wethouders kunnen de plaats en de hoogteligging van de afvoerleidingen buiten het gebouw bepalen. 3 Als nadere eis kan worden gesteld dat bijzondere voorzieningen worden ge- troffen met betrekking tot de afvoer van huishoud- en bedrijfswater, anders dan naar een openbaar riool. 4 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 onder a en b, indien lozing op andere wijze zonder verontreiniging van water, bodem en lucht mogelijk is. 137

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 147