ARTIKEL 255 Brandveiligheidseisen voor rundvee- en paardestallen en bergplaatsen 5 voor hooi, stro e.d. 1 Tussen een woning en een rundvee- of paardestal in een gebouw moet een wand of een vloer of een plafond aanwezig zijn met een brandwerendheid van ten minste 60 minuten. 0 In de wand mogen niet meer dan twee openingen aanwezig zijn. Deze moeten zijn afgesloten door zelfsluitende deuren. De deuren moeten een brandwerendheid van ten minste 30 minuten bezitten. In de vloer of het plafond mogen geen openingen aanwezig zijn. 2 Tussen een woning en een bergplaats voor hooi, stro of dergelijk aan zelf- ontbranding door broei onderhevig materiaal in een gebouw moet een wand of een vloer of een plafond aanwezig zijn van onbrandbaar materiaal met een brandwerendheid van ten minste 60 minuten. In de wand mag ten hoogste één opening aanwezig zijn. Deze moet zijn afgesloten door een zelfsluitende deur, welke een brandwerendheid van ten minste 30 minuten bezit. In de vloer of het plafond mogen geen openingen aanwezig zijn. 3 Tussen een rundvee- of een paardestal en een bergplaats voor hooi, stro of dergelijk aan zelfontbranding door broei onderhevig materiaal in een gebouw moet een wand of een vloer of een plafond aanwezig zijn van onbrandbaar materiaal met een brandwerendheid van ten minste 60 minuten. In de wand mogen niet meer dan twee openingen aanwezig zijn. Deze moeten zijn afgesloten door zelfsluitende deuren of luiken met een brandwerendheid van ten minste 30 minuten. In de vloer mag niet meer dan één opening aanwezig zijn. Deze moet zijn afgesloten door een zelfsluitend luik met een brandwerendheid van ten minste 30 minuten. 3 4 Rundveestallen voor ten hoogste 12 stuks vee moeten zijn voorzien van ten minste één naar buiten draaiende en van buitenaf te openen deur, hoog ten minste 2 m en breed ten minste 1,1 m. Rundveestallen voor meer dan 12 en ten hoogste 40 stuks vee moeten zijn voorzien van ten minste twee zulke deuren; rundveestallen voor elke verdere 20 stuks vee of gedeelte van dit aantal van ten minste nog zulk een deur. 4 Niet van toepassing is het bepaalde in dit lid op zgn. loopstallen. 174

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 185