j| Bijzondere bepalingen Paragraaf 4: Bljzondere vrijstellingen ARTIKEL 267 Vrijstelling bij vernieuwing of verandering van bestaande bouwwerken Behalve de elders in dit hoofdstuk genoemde vrijstellingen kan vrijstelhng worden verleend: a. van de bepalingen van dit hoofdstuk en van de krachtens deze bepalingen gestelde nadere regelen, bij het geheel of gedeeltelijk vernieuwen of ver- anderen of het vergroten van een bouwwerk, dat voorkomt op een lijst of register, als bedoeld in de Monumentenwet of op een bij een provinciale of gemeentelijke monumentenverordening behorende lijst; b. van de bepalingen van de afdelingen B, C en D van dit hoofdstuk en van de krachtens die bepalingen gestelde nadere regelen bij het gedeeltelijk ver- nieuwen of veranderen of het vergroten van een bouwwerk, dat bij de inwer- kingtreding van deze verordening reeds bestond of voor welke bouw krachtens een vöör dat tijdstip geldende verordening vergunning was verleend, mits de bestaande toestand wordt verbeterd; c. van de bepalingen van de afdelingen B, C en D van dit hoofdstuk en van de krachtens deze bepalingen gestelde nadere regelen bij; 1. het samenvoegen van woningen, mits de daardoor ontstane woning aanzien- lijk beter is dan de woningen waaruit ze is ontstaan; 2. het splitsen van een woning, mits de aldus ontstane woningen de met de overige bepalingen van dit hoofdstuk beoogde toestand zo dicht mogelijk benaderen en de nieuwe toestand duidelijk de voorkeur verdient boven de oude. ARTIKEL 268 Vrijstelling voor woningen voor gehandicapten Behalve de elders in dit hoofdstuk genoemde vrijstellingen kan vrijstelling worden verleend van de bepalingen van de afdelingen B, C en D van dit hoofdstuk voor woningen, bestemd voor de huisvesting van mindervalide personen. ARTIKEL 269 Vrijstelling voor tijdelijke bouwwerken Behalve de elders in deze verordening genoemde vrijstellingen kan vrijstelling worden verleend van alle bepalingen van deze verordening en van de krach- 179

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 190