tens deze verordening gestelde nadere regelen voor het bouwen van bouw- werken bestemd om in een tijdelijke behoefte, niet zijnde bewoning, te voor- zien. ARTIKEL270 Vrijstelling voor in de Staatscourant gepubliceerde bouwconstructies Behalve de elders in deze verordening genoemde vrijstellingen kan vrijstelling 1 worden verleend van alle bepalingen van deze verordening of van de krach- tens deze verordening gestelde nadere regelen, voor zover die bepalingen de toepassing zouden verhinderen van door de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid goedgekeurde en in de Nederlandse Staatscourant bekend gemaakte bouwconstructies. 2 ARTIKEL271 Vrijstelling voor gebouwen nabij monumenten Vrijstelling kan worden verleend van de bepalingen van de afdelingen AenB van dit hoofdstuk ten aanzien van de ligging en de afmetingen van gebouwen en van ruimten in die gebouwen, voor zover zulks noodzakelijk is om een uit historisch-esthetische motieven gewenste aansluiting te verkrijgen bij het 3 karakter van bestaande bebouwing. Paragraaf 5: Schuilplaatsen bij de bouw van woningen en verdere beschermingsmaatregelen tegen oorlogsgeweld ARTIKEL272 l oepasselijkheid van paragraaf 5 Het bepaalde in de artikelen 272a t/m 286 is slechts van toepassing op ge- bouwen, waarin zich twee of meer woningen bevinden en waarin de vloer van ten minste één kamer, als bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoonkamer), meer dan 5 m boven peil is gelegen. 1 ARTIKEL 272a Aanwezigheid, inrichting, plaats, aantal en bereikbaarheid van schuil- plaatsen 1 Een gebouw als bedoeld in artikel 272 moet zijn voorzien van een onderbouw, welke geheel of voor een gedeelte schuilplaats biedt aan de bewoners van de 2 in het gebouw voorkomende woningen. De schuilplaats moet voldoen aan het bepaalde in de artikelen 273 t/m 284. 180

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 191