ARTIKEL 282 Geen dragende langsgevels Met uitzondering van eindgevels mogen gevelmuren van gebouwen be- houdens de gedeelten, welke bij skeletbouw deel van het skelet uitmaken niet voor een dragende functie ten aanzien van vloeren, bordessen en trappen bestemd worden. ARTIKEL 283 Ondersteuning van daken Daken van gebouwen moeten zodanig geconstrueerd zijn, dat de druk welke zij uitoefenen zo min mogelijk wordt gedragen door gevelmuren, voor zover deze geen eindgevels zijn. ARTIKEL 284 Gordingen in scheidingsmuren Houten gordingen mogen niet doorlopen door een muur, die de scheiding vormt tussen woningen. Tussen de in zodanige wand gelegen gordingen moet een ruimte van ten minste 2 cm met mortel of enig ander onbrandbaar mate- riaal worden opgevuld. ARTIKEL 285 Afwijking van de artikelen 272a t/m 284 Burgemeester en wethouders zijn bevoegd afwijkingen toe te staan van de voorschriften van de artikelen 272a t/m 284, indien de Minister van Volkshuis- vesting en Bouwnijverheid deze afwijkingen bij in de Staatscourant ge- plaatste beschikking heeft goedgekeurd op grond dat zij in overeenkomstige mate bescherming tegen scherfwerking, instorting en brand en overeenkom- stige mogelijkheden tot ontvluchting bieden. ARTIKEL 286 Vrijsîelling in bijzondere gevallen Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in de artikelen 272a en 279 t/m 284 voor gebouwen tussen twee bestaande gebouwen, mits, gemeten langs een voorgevelrooilijn tussen deze gebouwen of, indien het een hoek betreft, tussen een dezer gebouwen en de voorgevelrooilijn langs het andere gebouw, geen grotere afstand aanwezig is dan 25 m. 184

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 195