Wegen Paragraaf I: Aanleg van wegen ARTIKEL 287 Aanleg van wegen 1 Het is verboden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunnmg von de gemeenteraad een weg aan te leggen. Niet van toepassing is voornoemd verbod op: a. wegen, bestemd voor openbare weg in de zin van de Wegenwet, welke door het Rijk, de provincie, de gemeente of een waterschap ter uitvoering van zijn (haar) publiekrechtelijke taak worden aangelegd en b. op andere dan tot openbare weg in de zin van de Wegenwet bestemde wegen. 2 Onder het aanleggen van een weg wordt mede verstaan het verlengen, ver- hogen, verlagen of verbreden, het aanbrengen of wijzigen van een verharding, het wijzigen van het beloop van een weg en het aansluiten van een weg aan het plaatselijk wegennet. ARTIKEL 288 Aanvraag vergunning tot wegaanleg 1 De vergunning, bedoeld in artikel 287, moet schriftelijk worden aangevraagd. 2 Bij de aanvraag moeten de ter beoordeling nodige tekeningen en verdere be- scheiden worden gevoegd. 3 Burgemeester en wethouders zijn bevoegd nadere regelen te stellen met betrekking tot de inrichting en de inhoud van de aanvraag en de daarbij be- horende bescheiden. 4 Indien ten behoeve van de aanvraag tekeningen door de gemeente zouden moeten worden vervaardigd, is de aanvrager verplicht de hieraan verbonden kosten te vergoeden. ARTIKEL 289 De vergunning tot wegaanieg 1 Op een aanvraag om vergunning tot wegaanleg beslist de gemeenteraad binnen zes maanden na de dag waarop de aanvraag is ontvangen. Zie bijlage B. 187

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 198