De gemeenteraad kan de beslissing éénmaal voor ten hoogste drie maanden verdagen. Een besluit tot verdaging, benevens de beslissing op de aanvraag, worden zo spoedig mogelijk ter kennis gebracht van de aanvrager. 2 De vergunning wordt in ieder geval geweigerd, indien: a. krachtens het bestemmingsplan een aanlegvergunning is vereist en deze niet is verleend, dan wel, indien geen aanlegvergunning is vereist, het aan- leggen van de weg in strijd zou zijn met een bestemmingsplan of de krachtens zodanig plan gestelde eisen; b. het aanleggen van de weg in strijd zou zijn met enig door de gemeenteraad, hetzij in deze verordening, hetzij elders vastgesteld voorschrift met betrekking tot de weg of tot wegen in het algemeen; c. tracé, lengte- en dwarsprofiel van de weg niet overeenkomen met de daar- omtrent door de gemeenteraad gestelde eisen; d. de weg niet op voldoende wijze aansluit aan het plaatselijk wegennet; e. de weg en de daarvoor bestemde grond niet in eigendom aan de gemeente worden overgedragen; f. de weg op dusdanige grote afstand van bestaande bebouwingen zou zijn gelegen, dat naar het oordeel van de gemeenteraad de aanleg van de weg voorshands te grote kosten of bezwaren voor de gemeente met zich zou brengen, met name ten aanzien van riolering, watervoorziening, verlichting en toezicht. 3 De vergunning kan bovendien worden geweigerd, indien de weg zou vallen buiten het gebied waarvoor een bestemmingsplan geldt. 4 In afwijking van het bepaalde in lid 1 van dit artikel kan de gemeenteraad de beslissing op de aanvraag aanhouden. Artikel 19 vindt dan overeenkomstige toepassing. 5 Het bepaalde in lid 2, onder d, kan door de gemeenteraad in bijzondere ge- vallen buiten toepassing worden gelaten. Alsdan kunnen voorwaarden worden gesteld in verband met de latere doortrekking van de weg of van de latere aansluiting van de weg aan een andere weg. Het bepaalde in lid 2, onder e, kan door de gemeenteraad buiten toepassing worden gelaten, indien naar zijn oordeel een behoorlijk onderhoud van de weg, in verband met het te verwachten gebruik daarvan, voldoende verzekerd is of indien het betreft voetpaden van ondergeschikt belang.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 199