Slopen ARTIKEL 304 Verbod tot slopen in strijd met de voorschriften Het is verboden te slopen in strijd met of zonder inachtneming van de be- palingen van dit hoofdstuk. ARTIKEL 305 Kennisgeving van het slopen 1 Van het voornemen tot slopen moet bij burgemeester en wethouders een schriftelijke en ondertekende kennisgeving worden ingediend. 2 De kennisgeving, als bedoeld in lid 1, moet inhouden: a. naam en correspondentie-adres in Nederland van de eigenaar; b. indien een gemachtigde is aangewezen, diens naam en adres; c. de kadastrale aanduiding van het perceel, waarop zich het te slopen bouw- werk bevindt en het huisnummer van het bouwwerk; d. het doei waarvoor het bouwwerk laatstelijk is gebezigd; e. de omvang van het sloopwerk; f. naam en adres van degene die met het slopen zal worden belast; g. het tijdstip waarop men met slopen wenst te beginnen. 3 Burgemeester en wethouders geven binnen een maand na het ontvangen van de volledige kennisgeving, bedoeld in lid 2, een bewijs van ontvangst af. 4 In afwijking van het bepaalde in lid 3 behoeven burgemeester en wethouders het bewijs van ontvangst niet af te geven, indien slechts het slopen van een deel van een bouwwerk wordt beoogd. Indien geen bewijs van ontvangst wordt afgegeven, wordt de in lid 1 bedoelde kennisgeving als een bouwaanvraag beschouwd, in welk geval de hoofdstukken 2 en 3 van deze verordening van toepassing zijn. 5 Indien het een bouwwerk betreft, dat voorkomt op een lijst of register, bedoeld in de Monumentenwet, of op een bij een provinciale of gemeentelijke monu- mentenverordening behorende lijst, dan wel, indien het een woning of ander gebouw betreft, behorende tot een beschermd stads- of dorpsgezicht in de zin van genoemde wet, wordt zulks in het bewijs van ontvangst vermeld. 6 Met het slopen mag, behoudens het bepaalde in lid 8, niet worden begonnen voordat het bewijs van ontvangst, bedoeld in lid 3, is afgegeven en in de des- betreffende gevallen bovendien de krachtens artikel 14 van de Monumenten- 199

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 210