Gebruik van bouwwerken Paragraaf 1: Woonvergunning ARTIKEL 345 Verbod tot bewonen zonder vergunning Het is verboden een gebouw, dat laatstelijk niet of wederrechtelijk als woon- verblijf is gebezigd, als woonverblijf in gebruik te geven of te nemen zonder schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (woonvergunning). Geen woonvergunning is vereist voor een tot bewoning bestemd gebouw, waan/oor een verklaring als bedoeld in artikel 28, juncto artikel 29, is afge- geven en dat sedert niet anders dan tot bewoning is gebruikt. ARTiKEL 346 De aanvraag om woonvergunning Voor het verkrijgen van een woonvergunning moet een schriftelijke aanvraag worden ingediend, vermeldende de plaats en de aard van het gebouw en de bestemming waarvoor het laatstelijk is gebruikt. Op de aanvraag om woonvergunning zijn de artikelen 17, lid 1 onder a, 18 en 23 van overeenkomstige toepassing. ARTIKEL 347 Weigering woonvergunning; bepalingen betreffende de woonvergunning 1 De woonvergunning, bedoeld in artikel 345, lid 1, mag alleen en moet worden geweigerd, indien strijd zou ontstaan met het bepaalde in artikel 348. 2 Op een besluit tot weigering van de vergunning zijn de leden 2, 3 en 4 van artikel 21 van overeenkomstige toepassing. 3 Op een woonvergunning zijn de artikelen 20, 24, 25 en 30, leden 1 onder a, 3, 4 en 5, van overeenkomstige toepassing. ARTIKEL348 Voorschriften voor het als woonverblijf in gebruik geven of nemen van gebouwen Een gebouw, laatstelijk niet of wederrechtelijk als woonverblijf gebezigd, mag slechts als woonverblijf in gebruik worden gegeven of genomen, indien: a. het gebouw niet in strijd is met de voorschriften voor woningen van hoofd- 217

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 228