Gebrulk van bouwwerken Paragraaf 4: Bepalingen betreffende het gebruik van bouw- werken, open erven en terreinen in verband met voorgeschre- ven voorzieningen, met de veiligheid en met de welstand ARTIKEL 355 Verbod van het gebruik van bouwwerken en van open erven en ter- reinen in verband met een aanschrijving Burgemeester en wethouders kunnen in de in artike! 25 der Woningwet be- doelde aanschrijvingen bepalen, dat het verboden is: a. een bouwwerk te gebruiken of te doen gebruiken voor een doel in verband waarmede in die aanschrijving voorzieningen zijn gelast, indien deze voor- zieningen niet zijn getroffen en de termijn waarbinnen dit had behoren te geschieden is verstreken; b. een open erf of een terrein te gebruiken of te doen gebruiken, indien ten aanzien van dat erf of dat terrein in die aanschrijving voorzieningen zijn ge- last, deze voorzieningen niet zijn getroffen en de termijn waarbinnen dit had behoren te geschieden, is verstreken. ARTIKEL 356 Verbod van het gebruik bij bouwvailigheid Het is verboden een bouwwerk, een open erf of een terrein te gebruiken of te doen gebruiken, indien door of namens burgemeester en wethouders ter plaatse kenbaar is gemaakt, dat zulks gevaarlijk is in verband met bouw- valligheid van het bouwwerk of van een in de nabijheid gelegen bouwwerk. ARTIKEL 357 Verbod van overbelasting van bouwwerken 1 Het is verboden een bouwwerk zodanig te gebruiken, dat enig onderdeel er- van zwaarder is belast dan in verband met constructie en materiaal krachtens de bepalingen van hoofdstuk 3 toelaatbaar is. 2 Burgemeester en wethouders kunnen gelasten, dat in of aan een bouwwerk op in die lastgeving aan te geven plaatsen de maximum toegestane belasting van vloeren en hijstoestellen wordt aangegeven in duidelijk leesbare, onuit- wisbare opschriften. 3 Degeen tot wie een lastgeving als bedoeld in lid 2 is gericht, is verplicht daaraan te voldoen. 221

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 232