Jebruik van bouwwerken 2 Het is verboden een gaskachel of gasgeiser te gebruiken indien de verbran- dingsgassen daarvan niet worden afgevoerd door een doeltreffende schoor- steen of gasafvoerkanaal. Het bepaalde in het voorgaande van dit lid is niet van toepassing voor het gebruik van: a. gastoestellen, genoemd in artikel 105, lid 3 van NEN 1078, uitgave 1963 (Gasinstallatievoorschriften); b. gastoestellen met een gesloten verbrandingsruimte, waarvan de verbran- dingsgassen anders dan door een schoorsteen of een gasafvoerkanaal op veilige en doeltreffende wijze worden afgevoerd. Paragraaf 7: Voorkomen van overlast en hinderlijk of schade- lijk gebruik ARTIKEL367 Voorkomen van overlast in het algemeen 1 Het is verboden in een bouwwerk of op een open erf of terrein voorwerpen of stoffen te plaatsen, te werpen of te hebben, handelingen te verrichten of na te laten of werktuigen te gebruiken, waardoor a. overlast wordt of kan worden veroorzaakt voor gebruikers van het bouw- werk, het open erf of terrein; b. op voor de omgeving hinderlijke of schadelijke wijze stank, rook, roet, walm, stof of vocht wordt verspreid of overlast wordt veroorzaakt door geluid en trilling, elektrische trilling daaronder begrepen, of door ongedierte, ratten en muizen daaronder begrepen, of door verontreiniging van het bouwwerk, het open erf of terrein; c. brand- of ander gevaar wordt veroorzaakt. 2 Niet van toepassing is voorgaande bepaling ten aanzien van inrichtingen val- lende onder de Hinderwet voor zoveel betreft gevaar, schade of hinder als bedoeld in die wet. ARTIKEL 368 Ledigen en reinigen van putten enz. De in, op of aan een bouwwerk of in of op een open erf of terrein aanwezige privaten, riolen, putten, goten en hemelwaterafvoeren moeten tijdig worden gereinigd, dan wel geledigd. 225

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 236