Administratieve bepallngen omtrent het bouwen ARTIKEL 14 Verbod tot bouwen 1 Het is verboden te bouwen zonder of in afwijking van een schriftelijke ver- gunning van burgemeester en wethouders (bouwvergunning). 2 Geen bouwvergunning is vereist voor: a. het bouwen ingevolge een aanschrijving van burgemeester en wethouders; b. werkzaamheden behorende tot het gewone onderhoud; c. veranderingen of vernieuwingen aan een bouwwerk, indien door of namens burgemeester en wethouders is medegedeeld, dat de veranderingen of ver- nieuwingen uit bouwkundig en esthetisch oogpunt van zodanige onderge- schikte betekenis zijn, dat voor de uitvoering ervan geen bouwvergunning wordt vereist; d. het bouwen van niet van een openbare weg af zichtbare erfafscheidingen, welke voldoen aan het bepaalde in artikel 302, lid 3; e. het bouwen van antennes, die van de voet af gemeten geen grotere hoogte hebben dan (3) m; f. niet onder d en e vallende en niet van een openbare weg af zichtbare bouwwerken, geen gebouwen zijnde, met geen groter horizontaal oppervlak dan 6 m2 en geen grotere hoogte dan 1,5 m. 3 Indien ingevolge lid 2 geen bouwvergunning is vereist, is het niettemin ver- boden te bouwen in strijd met de bepalingen van deze verordening, de krach- tens deze verordening gestelde nadere regelen of de voorschriften van of krachtens een bestemmingsplan. ARTIKEL 15 De aanvraag om bouwvergunning 1 Voor het verkrijgen van een bouwvergunning moet een schriftelijke aanvraag worden ingediend. 2 De aanvraag mag meer dan één bouwwerk betreffen, indien zij betrekking heeft op bouwwerken op hetzelfde terrein of op met elkaar samenhangende terreinen. 3 De aanvraag moet inhouden: a. naam en correspondentie-adres in Nederland van de aanvrager; b. indien een gemachtigde is aangewezen diens naam en adres; c. naam en adres van degene onder wiens leiding het werk wordt uitgevoerd; 13

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 23