a. bouwvergunning, nadere bouwvergunningen, vergunningen van andere aard en afschriften van beslissingen in beroep, met de daarbij behorende beschei- den; b. vanwege burgemeester en wethouders uitgereikte aanschrijvingen. ARTIKEL 375 Opmetingen, ontgravingen, opbrekingen en onderzoekingen 1 De h°ader van de bouwvergunning moet, zolang het werk niet is voltooid, alle opmetingen, ontgravingen, opbrekingen en onderzoekingen verrichten of doen 2 verrichten, welke het bouwtoezicht nodig acht. Hij moet gedogen, dat werkzaamheden als hier bedoeld door of vanwege het bouwtoezicht worden verricht en moet daarbij de nodige medewerkinq ver- lenen. ARTIKEL 376 Keuring van bouwmaterialen en bouwelementen 1 Van de op het bouwterrein aanwezige bouwmaterialen en bouwelementen moet op last van het bouwtoezicht een bewijs van keuring worden overgelegd, afgegeven door een daartoe door burgemeester en wethouders aanvaarde deskundige instelling of persoon. 2 Ten aanzien van de keuring van bouwmaterialen en bouwelementen worden de bepalingen, opgenomen in Normen, uitgegeven door het Nederlands Nor- malisatie-instituut of de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland, als richtlijn aangehouden. 3 Ongeacht het bepaalde in lid 1 is het bouwtoezicht bevoegd de op het bouw- terrein aanwezige bouwmaterialen en bouwelementen te keuren of te doen keuren en daartoe monsters te nemen. 4 Ten behoeve van de keuring van bouwmaterialen en bouwelementen moeten OP last van het bouwtoezicht proefdelen worden gemaakt en proefbelastingen worden uitgevoerd. 5 Het bouwtoezicht is bevoegd bouwmaterialen en bouwelementen af te keuren, indien ze niet voldoen aan de eisen gesteld in of krachtens deze verordening. 6 Het is verboden afgekeurde bouwmaterialen of bouwelementen te gebruiken. 7 Het is verboden afgekeurde bouwmaterialen of bouwelementen op of bij het bouwterrein aanwezig te hebben. 230

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 241