2 Openingen in wanden beneden peil voor het doorvoeren van leidingen en mantelbuizen moeten na het aanbrengen der leidingen en mantelbuizen water- dicht zijn afgesloten. Mantelbuizen in wanden beneden peil moeten na het aanbrengen der leidingen waterdicht zijn afgesloten. ARTIKEL382 Hulpmiddelen bij de uitvoering 1 Afscheidingen, steigers, ladders, heistellingen, transportinrichtingen en ander hulpmaterieel moeten, wat kwaliteit en samenstelling betreft, voldoen aan de eis van goed en veilig werk en in goede staat van onderhoud verkeren. 2 Het is verboden bij de uitvoering van een bouw-, sloop- of grondwerk een werktuig te gebruiken, indien daardoor gevaar voor de omgeving optreedt. 3 Burgemeester en wethouders kunnen het gebruik van een werktuig, dat schade of ernstige hinder voor de omgeving veroorzaakt of kan veroorzaken, ver- bieden. 4 Burgemeester en wethouders kunnen voorschrijven, dat voor een op een werk te gebruiken krachtwerktuig: a. uitsluitend een bepaalde brandstof wordt gebezigd; b. de aandrijving elektrisch geschiedt; c. het werktuig gedurende bepaalde delen van een etmaal niet mag worden gebruikt. 5 De bepaling van de leden 2, 3 en 4 van dit artikel zijn niet van toepassing ten aanzien van inrichtingen vallende onder de Hinderwet, voor zoveel betreft gevaar, schade of hinder als bedoeld in die wet. 6 Degene aan wie een verbod is opgelegd als bedoeld in lid 3 of een voor- schrift is gegeven als bedoeld in lid 4, is verplicht daaraan te voldoen. ARTIKEL 383 Veiligheidsmaatregelen bij het bouwen, het in stand houden van bouw- werken en het slopen 1 Het bouwen, het in stand houden van bouwwerken, het slopen en het ver- richten van alles wat daarmede in verband staat, moeten geschieden op veilige wijze, onder meer zodanig dat de nodige veiligheidsmaatregelen zijn genomen

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 243