van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, is bekend gemaakt, een ontwerp voor een bestemmingsplan of voor een herziening daarvan ter inzage is gelegd, dan wel een bestemmingsplan of een herziening daarvan is vastgesteld, of b. bouwvergunning wordt gevraagd met betrekking tot een bouwwerk, dat behoort tot een beschermd stads- of dorpsgezicht in de zin van de Monumen- tenwet, indien voor dat stads- of dorpsgezicht nog geen ter bescherming daar- van strekkend bestemmingsplan als bedoeld in artikel 37, lid 5, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening geldt. Een besluit tot aanhouding der beslissing is met redenen omkleed. Burge- meester en wethouders zenden zo spoedig mogelijk een afschrift van hun besluit aan de aanvrager der bouwvergunning, benevens in het geval, bedoeld in lid 1, onder b van dit artikel, aan de Minister van Onderwijs en Weten- schappen. De aanhouding duurt totdat het voorbereidingsbesluit ingevolge artikel 21, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is vervallen, de termijn, bedoeld in artikel 25, lid 1, van die wet, is overschreden, omtrent goedkeuring van het bestemmingsplan of van de herziening daarvan onherroepelijk is beslist, dan wel zich een der omstandigheden heeft voorgedaan, bedoeld in artikel 50, lid 10, der Woningwet. De beslissing omtrent de goedkeuring, bedoeld in lid 3, wordt geacht nog niet onherroepelijk te zijn in zover nog niet is voldaan aan een verplichting, als bedoeld in artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening of omtrent goed- keuring van een ingevolge artikel 30 of artikel 40 van die wet vastgesteld plan nog niet onherroepelijk is beslist. De aanhouding eindigt echter, indien binnen één jaar na het verlopen van de termijn, bedoeld in artikel 30 van voornoemde wet, geen ontwerp voor een bestemmingsplan of voor een herziening daarvan ter inzage is gelegd. In afwijking van het bepaalde in het eerste lid onder a, kunnen burgemeester en wethouders de vergunning verlenen, indien het bouwplan niet strijdt met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan of met de in voorbereiding zijnde herziening daarvan en vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen, dat zij, de inspecteur van de ruimtelijke ordening gehoord, tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Tegen een besluit tot aanhouding van de beslissing kan de aanvrager binnen één maand na de dag, waarop het afschrift van het besluit is verzonden,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 26