Inleiding A Taak, samenstelling en werkwijze van de Adviescommissie voor de unificatie van gemeentelijke bouwverordeningen In 1952 verscheen het verslag van de door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ingestelde Studiecommissie Bouwvoorschriften, die onder voorzitterschap stond van prof. dr. ir. J. P. Mazure. Het verslag van deze commissie bevatte een model voor een gemeentelijke bouwverordening en een aantal voorstellen, welke ten doel hadden de aan- vaarding van dit model door de gemeenten te bevorderen. Na overleg van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting met de Vereniging van Neder- landse Gemeenten over de wijze waarop de gemeentebesturen ertoe zouden kunnen worden gebracht aan een unificatie van bouwvoorschriften mede te werken, is van de zijde van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een gemeentelijke commissie onder voorzitterschap van dr. ir. F. Bakker Schut ingesteld, welke de model-bouwverordening van de commissie Mazure heeft getoetst aan de in gemeentelijke kring bestaande opvattingen. Als gevolg van de aanbevelingen van de commissie-Bakker Schut heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten op 31 mei 1956 de Adviescommissie vo°r de unificatie en de toepassing van gemeentelijke bouwverordeningen in- gesteld, aan welke commissie werd opgedragen, met gebruikmaking van de door de Studiecommissie Bouwvoorschriften samengestelde Model-bouwver- ordening 1952 en van de gegevens van een door de commissie-Bakker Schut over de bouwtechnische bepalingen van dit model gehouden enquête onder een aantal gemeentebesturen, voorstellen te doen tot het bevorderen van een grotere eenheid in de gemeentelijke bouwvoorschriften en in de toepassing daarvan. Bestond binnen de boezem van de Adviescommissie aanvankelijk de neiging haar taak beperkt te zien tot het doen van voorstellen ten aanzien van de unificatie van een aantal bouwtechnische bepalingen, gedurende haar werk- zaamheden is bij haar het inzicht gegroeid, dat zowel de onderlinge samenhang van de verschillende bepalingen van een bouwverordening als de omstandig- heid dat de gemeentelijke bouwverordeningen aan de nieuwe Woningwet zullen moeten worden aangepast en het model-bouwverordening bij het in werking treden van de nieuwe Woningwet gereed zou kunnen zijn, het gewenst maakten haar voorstellen ten aanzien van de unificatie van gemeentelijke 5

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 320