Inlelding M. J. Goedée hoofdambtenaar voor de unificatie van gemeentelijke bouw- voorschriften bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, secretaris; mr. J. J. J. van Agt hoofdcommies-redacteur-A bij de Vereniging van Neder- landse Gemeenten, plaatsvervangend secretaris. Het voorzitterschap werd tot 1 januari 1962 vervuld door de dr. ir. F. Bakker Schut, die deze functie in verband met het beëindigen van zijn werkkring als hoofddirecteur van de Gemeentelijke Dienst van de Wederopbouw en de Stadsontwikkeling van de gemeente 's-Gravenhage neerlegde. Sedert genoem- de datum is het voorzitterschap waargenomen door het lid van de Advies- commissie ir. H. J. G. van der Veen, directeur van Bouw- en Woningtoezicht te Rotterdam. Medewerkers van het secretariaat waren de heren ir. F. E. Samson, oud- hoofdingenieur van Bouw- en Woningtoezicht Amsterdam en mr. M. van der Feen, oud-hoofd van de Afdeling Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting van de gemeentesecretarie 's-Gravenhage. Werkwijze van de Adviescommissie De Adviescommissie heeft zich, teneinde haar taak op doeltreffende wijze te kunnen vervullen, gesplitst in twee subcommissies, te weten een technische en een juridische subcommissie. De technische subcommissie stond aanvankelijk onder voorzitterschap van ir. J. C. van Teijlingen; sedert 1961 onder voorzitterschap van ir. H. J. G. van der Veen. Het voorzitterschap van de juridische subcommissie berustte bij prof. dr. S. O. van Poelje. De ontwerpen voor de verschillende onderdelen van het model zijn achter- eenvolgens door de beide subcommissies en door de hoofdcommissie behan- deld. Na de behandeling in de hoofdcommissie is of wel door publikatie of wel door toezending van de ontwerpen aan belanghebbenden de mogelijkheid geopend kritiek ten aanzien van de ontwerpen in te zenden. Na herziening der ontwerpen, mede aan de hand van de binnengekomen kritiek en vaststel- ling van een voorlopig model, heeft de hoofdcommissie een werkgroep inge- steld voor het opstellen van de eindredactie van het model. In deze werkgroep hadden zitting de heren mr. M. van der Feen, ir. F. E. Samson, ir. B. M. van Wamelen, adjunct-directeur Bouw- en Woningtoezicht Rotterdam, W. van 9

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 324