c. andere onderwerpen dan onder a en b genoemd, ten aanzien waarvan ingevolge artikel 3, lid 4, van de Woningwet bij algemene maatregel van bestuur ter bevordering van de aanpassing van de bouwverordening aan de technische ontwikkeiing de verplichting is opgelegd voorschriften in de bouw- verordening op te nemen. Wat het vermelde onder c betreft zij opgemerkt dat het vierde lid van artikel 3 in de Woningwet is opgenomen ingevolge de aanneming door de Tweede Kamer van een daartoe strekkend amendement van de heer i. Bom- mer. In het bij dit amendement gewijzigde vierde lid was bepaald, dat bij algemene maatregel van bestuur de gemeenteraden verplicht konden worden voorschriften omtrent leidingen en geluidswering in de bouwverordening op te nemen. Blijkens de door de heer Bommer bij het amendement gegeven toelichting ligt aan het amendement de gedachte ten grondslag dat de bouw- verordeningen zoveel mogelijk aan de ontwikkeling van de bouwtechniek moe- ten zijn aangepast; dat daarvoor veelal centraal onderzoek nodig is en dat van rijkswege moet kunnen worden bevorderd dat de resultaten van dit onder- zoek in uniforme bouwvoorschriften worden neergelegd. Hierbij kan worden opgemerkt, dat aldus de mogelijkheid dat uniforme bouwvoorschriften van rijkswege worden vastgesteld ten opzichte van de aanvankelijk ontworpen regeling, aanmerkelijk is uitgebreid. De voorschriften van het Besluit schuilplaatsen bij bouw van woningen zijn ingevolge artikel 4 van de Overgangswet ruimtelijke ordening en volks- huisvesting gehandhaafd en worden geacht te zijn gegeven ter uitvoering van artikel 3, lid 5, van de Woningwet. De Adviescommissie heeft, rekening houdende met het bepaalde in het zeven- de lid van artikel 3 van de Woningwet, zowel de bepalingen van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften als de bepalingen van het Besluit schuilplaatsen bij bouw van woningen in het model verwerkt. De bepalingen van laatstge- noemd besluit zijn in een afzonderlijke paragraaf van hoofdstuk 3 (Technische bepalingen omtrent het bouwen) opgenomen (paragraaf 5 van afdeling D). De bepalingen van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften, die minder samen- hang bezaten, zijn naar gelang van het onderwerp in diverse paragrafen van hoofdstuk 3 verwerkt en één bepaling in hoofdstuk 8. 3. Basis der bepalingen De Woningwet geeft de groepen onderwerpen aan ten aanzien waarvan de 12

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 327