Inleiding geacht worden overeen te komen met de betekenis die aan de wettelijke uitdrukking moet worden toegekend. Gewezen wordt hierbij op de voor- beelden welke in de Memorie van Toelichting bij het oorspronkelijk ontwerp van de Woningwet bij het later vervallen artikel 8 worden genoemd van gebouwen, welke niet onder tot bewoning bestemde gebouwen vallen. 8. Door burgemeester en wethouders te stellen „nadere regelen" Artikel 11 van de Woningwet opent de mogelijkheid in de bouwverordening te bepalen, dat burgemeester en wethouders bevoegd zijn ten opzichte van in de verordening omschreven onderwerpen en met inachtneming van de in de verordening vervatte regelen, nadere regelen te stellen. Deze mogelijk- heid, welke in de oude Woningwet niet voorkwam, is benut om vooral voor bouwtechnische aangelegenheden detailregelingen te ontwerpen. Dit bracht mede het voordeel dat daardoor de verordening zelf beknopter kon worden gehouden. Bovendien kunnen nadere regelen op eenvoudiger wijze worden gewijzigd dan de verordening zelf, hetgeen vooral voor technische detail- bepalingen van praktische betekenis is. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 11 van de Woningwet zijn burge- meester en wethouders in het model bevoegd verklaard ten aanzien van enige onderwerpen nadere regelen vast te stellen, doch is daartoe geen verplichting opgelegd, aangezien betwijfeld kan worden of artikel 11 van de Woningwet dit zou toelaten. Zouden burgemeester en wethouders van hun bevoegdheid geen gebruik maken, terwijl de gemeenteraad meent, dat een regeling dient te worden vastgesteld, dan zou de gemeenteraad de bevoegd- heid kunnen intrekken en zelf tot vaststelling van de regeling, doch dan in de vorm van bepalingen in de bouwverordening zelf, kunnen overgaan. Teneinde unificatie ook in de nadere regelen te bevorderen zijn deze als bijlagen bij de model-verordening gevoegd. Zij kunnen echter niet geacht worden deel van de bouwverordening uit te maken. Er wordt echter op gewezen, dat het niet voldoen aan de nadere regelen krachtens artikel 48, lid 1, van de Woningwet weigeringsgrond is voor de bouwvergunning. 7. Vorm der bepalingen Functioneel of concreet Reeds de Studiecommissie Bouwvoorschriften heeft voor de vraag gestaan 15

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 330