algemeen zodanig geredigeerd, dat eisen worden gesteld waaraan ,,ten minste" moet worden voldaan. Wat het niveau van deze minimum-eisen betreft is gestreefd naar een peil, dat gezien de huidige inzichten op het gebied van de bouwtechniek en de volkshuisvesting als landelijk aanvaard- baar kan worden aangemerkt. Hierbij is tevens zoveel mogelijk rekening gehouden met toekomstige waarderingen, voor zover die thans redelijkerwijze I te voorzien zijn en voor zover het karakter van minimum-bepalingen zich daartegen niet verzet. Niettemin kan het niveau niet constant worden geacht, doch zal het moeten kunnen worden aangepast aan wijzigingen in de inzich- ten. Met het oog hierop zal het model regelmatig aan revisie worden onder- worpen. Onder A van deze inleiding is hier reeds op gewezen. 9. Overleg met andere instanties De inhoud van de bepalingen van het model is vastgesteld na uitvoerig overleg met verschillende belanghebbende instanties en instellingen. Naast het overleg dat binnen de Adviescommissie voor de unificatie en de toepas- sing van gemeentelijke bouwverordeningen plaats vond, in welke commissie vertegenwoordigers van de meest belanghebbende instanties en instellingen zitting hebben, en naast de vele incidentele adviezen die werden ingewonnen, vond intensief overleg plaats met het Departement van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en voorts met de instellingen genoemd in de lijst, opgenomen op blz. 255. 10. Nummering der artikelen Voor de nummering der artikelen zijn tal van oplossingen overwogen. Er is ten slotte voor de eenvoudige doorlopende nummering gekozen. Gemeend werd namelijk dat de veelvuldigheid, waarmede artikelen der verordening in besluiten en aanschrijvingen moeten worden aangehaald, zich niet verdraagt met een nummering die gemakkelijk aanleiding geeft tot vergissingen. De onderling sterk afwijkende grootte der hoofdstukken en de onderverdeling daarvan leende zich bovendien ook niet goed voor een andere dan een doorlopende nummering. Het bezwaar van een doorlopende nummering dat bij tussenvoeging van artikelen met toe te voegen letters moet worden gewerkt, is daarbij geaccepteerd. Het verdient sterk aanbeveling dat de gemeentebesturen bij het overnemen 20

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 335