21 Inleidlnp der verordening ook de nummering der artikelen volgen. Dit betekent nl. dat in alle gemeenten die zulks doen, de artikelen die hetzelfde behandelen ook hetzelfde nummer dragen. Op die wijze worden bepaalde artikelnummers op den duur een begrip voor iedere gebruiker van een gemeentelijke bouw- verordening, ongeacht van welke gemeente deze is. Deze aanbeveling houdt in dat, indien bepaalde artikelen worden weggelaten (o.a. in de gemeenten, die artikel 35 opnemen) de nummers der weggelaten artikelen ongebruikt blijven en er hier en daar dus een klein hiaat in de nummering ontstaat. Dit wordt niet als een ernstig bezwaar gevoeld. Omtrent het onderwerp artikelnummering zij ten slotte opgemerkt dat voor de artikelen van de door burgemeester en wethouders vast te stellen nadere regelen ter onderscheiding van de nummering der verordening zelf, een oplos- sing is gekozen waarbij het artikelnummer wordt voorafgegaan door een hoofdletter. 11. Moment van invoering der bepalingen Ingevolge artikel 3, lid 3, van de Overgangswet ruimtelijke ordening en volkshuisvesting is aan de gemeenten na de inwerkingtreding van de wet een termijn van drie jaar gelaten om de bouwverordening aan de nieuwe Woningwet aan te passen. Wijziging van de bouwverordening zal dus voor alle gemeenten nodig zijn. Indien van deze gelegenheid gebruik wordt gemaakt om een nieuwe bouwverordening overeenkomstig het onderhavige model vast te stellen, zal de zo nodige eenheid in de bouwvoorschriften bereikt kunnen worden. Aangezien het model is gebaseerd op de nieuwe Woningwet zal het door de gemeenten ter voldoening aan genoemd artikel van de Overgangswet, met inachtneming van hetgeen hierna in de ..toelichtingen op het ontstaan" is gesteld, kunnen worden overgenomen en na het van kracht worden van de Woningwet in werking kunnen treden.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 336