De begripsomschrijving ..seizoenwoonverblijf" dient alleen te worden opge- nomen, indien de gemeenteraad aparte bepalingen voor deze bouwwerken heeft vastgesteld. (Zie de toelichting op het ontstaan bij artikel 7). Wenk voor de toepassing Uit de omschrijving van het begrip „tot bewoning bestemd gebouw" volgt, dat onder dit begrip in de eerste plaats woningen vallen en voorts tehuizen voor bejaarden, invaliden of alleenstaanden, pensions voor permanent verblijf, zusterhuizen, de woongedeelten van kloosters, internaten, weeshuizen e.d. In het algemeen dus gebouwen (of gedeelten van gebouwen), die geen andere bestemmmg hebben dan te dienen tot permanente bewoning, zulks in tegen- stelling tot gebouwen (of gedeelten van gebouwen) die: a. een geheel andere bestemming hebben, zoals bedrijfsgebouwen, of b. behalve het verschaffen van onderdak, mede een andere functie hebben ten aanzien van de in het gebouw ondergebrachte personen; gebouwen dus als ziekenhuizen, kazernes, gevangenissen of c. weliswaar uitsluitend dienen tot huisvesting, maar voor de in die gebou- wen verblijvende personen niet dienen tot permanente bewoning (gebouwen dus als hotels, jeugdherbergen en kampeergebouwen). 'n vei"band met het begrip ,,bouwwerk" mag worden gesteld, dat al of niet OP een ander bouwwerk aangebrachte reclames vaak zelf als bouwwerk kun- nen worden aangemerkt. Als voorbeeld diene zeer grote letters van metaal, kunststof of ander materiaal, die tegen of op een gebouw of op de grond zijn geplaatst. De vraag of een reclame op zichzelf een bouwwerk is is van belang in verband met een regeling betreffende het toezicht op reclames ln de wenken voor de toepassing bij artikel 34 (hoofdstuk 3, afdeling A, paragraaf 1) wordt daar nader op ingegaan. ARTIKEL 2 Wenk voor de toepassing Glasvlakken die met tot ramen of deuren kunnen worden gerekend zijn dus delen van de wand. Glasvlakken, die in een kozijn zijn gevat of in het muur- werk zijn geplaatst of deel uitmaken van een gordijngevel, voor zover zij meetellen voor de bepaling van de mate van toetreding van daglicht, worden 26

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 341