Inleidende bepalingen als raam aangemerkt. Aan deze glasvlakken kunnen zo nodig in verband met de brandwerendheid, de warmte- en geluidisolatie, eisen worden gesteld op grond van paragraaf 6 van afdeling C van hoofdstuk 3. ARTIKEL 4 Toelichting op het ontstaan De woorden „zelf geen bouwwerk zijnde" zijn opgenomen omdat zich ook de omstandigheid kan voordoen, dat een op of aan een bouwwerk aangebrachte draagconstructie voor reclame of een antenne krachtens artikel 1 als bouw- werk wordt aangemerkt en dus niet geacht kan worden deel uit te maken van het bouwwerk, waaraan zij verbonden zijn. Wenk voor de toepassing Deze bepaling heeft onder meer betrekking op water-, gas- en elektriciteits- installaties, sanitaire toestellen, verwarmingsinstallaties, bliksemafleider- installaties, brandmeldings- en brandalarmeringsinstallaties en leidingen aan- gesloten aan antennes. De bepaling is hoofdzakelijk van betekenis voor de toepassing van de hoofd- stukken 6 en 7. ARTIKEL 7 Toelichting op het ontstaan Lid I. Het bepaalde sub a is opgenomen ingevolge artikel 2, lid 2, der Woningwet en het bepaalde sub b ingevolge artikel 23, lid 1, dier wet. Het bepaalde onder c (seizoenwoonverblijven, waaronder volkstuinhuisjes, die mede tot nachtverblijf dienen) zal meestal alleen kunnen worden opgenomen, indien in de gemeente een aparte regeling voor deze bouwwerken geldt. Vooral de afwijkende inrichting van seizoenwoonverblijven (kamergrootte en het ontbreken van één of meer voorzieningen) sluiten toepassing van de normale bouwverordening voor deze bouwwerken veelal uit. Volkstuinhuisjeô die uitsluitend bedoeld zijn als dagverblijf zijn geen tot be- woning bestemde gebouwen en voor deze huisjes kan de onderhavige ver- ordening uitstekend worden gebruikt. Er kunnen verschillende vrijstellingen worden verleend, waardoor het maken van eenvoudige optrekjes mogelijk is. 27

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 342