29 Inleldende bepallngen mogelijk te leggen om de ,,oude" bebouwde kom van de gemeente. Gebieden, waarvoor nog een uitbreidingsplan geldt, dienen zo veel mogelijk buiten de grenzen te worden gehouden. Indien geen bebouwde kom wordt vastgesteld, moet de tekst van de artikelen 36, 47, 48, 53, 54, 56 en 290 daarbij worden aangepast. ARTIKEL 9 Toelichting op het ontstaan Dit artikel komt overeen met artikel 12, lid 3, van de Woningwet. ARTIKEL 10 Toelichting op het ontstaan Dit artikel steunt op artikel 15 van de Woningwet. Wenk voor de toepassing De regels voor het instellen van beroep treft men aar in hoofdstuk 10. ARTIKEL 11 Toelichting op het ontstaan Ingevolge artikel 85 van de Woningwet en artikel 396 van deze verordening is het toezicht op de naleving van deze verordening aan het bouwtoezicht opgedragen. Dit toezicht omvat het normale bouwpolitietoezicht en kan even- tueel ook bestaan in het geven van bevelen, bijvoorbeeld in verband met een veilige uitvoering van bouwwerken. Wanneer deze bevelen niet worden opge- volgd, zal politiedwang moeten kunnen worden toegepast. Het onderhavige artikel regelt, dat het verstrekken van een (schriftelijke of mondelinge) last, voordat tot de uitoefening van politiedwang wordt overgegaan, kan geschieden door daartoe door burgemeester en wethouders aangewezen ambtenaren van het bouwtoezicht. ARTIKEL 13 Toelichting op het ontstaan Een bepaling van deze strekking wordt nodig geacht, omdat dit de rechts- zekerheid verhoogt en er toe kan leiden, dat meer aan het bouwtoezicht kan worden gedelegeerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 344