36 Lid 2 n dit lid is de mogelijkheid van beroep opengesteld ingevolge het bepaalde in artikel 51, lid 2, van de Woningwet. Overeenkomstig lid 2 van het wetsartikel is geen termijn voor het in beroep komen gesteld, zulks ter bescherming van de belangen van de aanvrager. Wenk voor de toepassing Het zal aanbeveling verdienen, indien naast de bouwvergunning nog krach- tens andere wettelijke bepalingen medewerking van de overheid is vereist (de njksgoedkeuring, genoemd in lid 1, is één van die gevallen), voor zo- veel zulks strekken kan tot een vlotte afdoening van zaken, met het in behandeling nemen van de bouwaanvraag niet te wachten totdat bedoelde medewerking is verleend. ARTIKEL 19 Toelichting op het ontstaan De tekst van de leden 1 tot en met 5 is ontleend aan artikel 50 van de Wonmgwet. In lid 6 wordt gewezen op de mogelijkheid van beroep op de gemeenteraad als bepaald in artikel 51 van de Woningwet. üd 3Artikel 5°. I'd 3, van de Woningwet noemt alleen lid 4 van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en houdt ten onrechte geen rekeninq met de leden 5 t/m 7 van dat artikel. ARTIKEL 20 Toelichting op het ontstaan Voor de leden 1 en 2 wordt verwezen naar artikel 48, lid 2, van de Woninq- wet; voor lid 3 naar artikel 51, lid 1, van die Wet. Wenk voor de toepassing Van de vele soorten van voorwaarden, die aan een bouwvergunning kunnen worden verbonden, zij hier speciaal de aandacht gevestigd op een mogelijke voorwaarde, welke voorziet in het bezwaar, dat dikwijls bouwaanvragen wor- en ingediend, die betrekking hebben op een groep van gebouwen, welke als geheel aanvaardbaar is in verband met de bepalingen van de bouwverorde-

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 351