Paragraaf 1: Irvloed van een bouwwerk op zijn omgeving en van de omgeving op een bouwwerk ARTIKEL 32 Toelichting op het ontstaan De bepalingen van dit artikel en van beide volgende artikelen zijn van zodanig a 9emeen belang voor elk bouwwerk, dat zij aan het begin van de afdelinq zijn geplaatst. a Indien in een gemeente een seizoenwoonverblijvenverordening geldt of een zodanige verordening wordt vastgesteld, zal dit artikel in dier voege dienen te worden aangevuld, dat, voor zover het daarin bedoelde deel van het bouwwerk of bedoeld ander bestaand bouwwerk een seizoenwoonverblijf geldt, deze bouwwerken zullen moeten blijven voldoen aan de bepalingen van de seizoenwoonverblijvenverordening of, indien reeds een afwijking van die bepalingen bestaat, deze afwijking niet mag worden vergroot. Wenken voor de toepassing Deze bepaling zal in de meeste gevalien slechts dienen om de toetredinq van daglicht tot ramen van bestaande gebouwen te beschermen. ARTIKEL 33 Toelichting op het ontstaan Indien in een gemeente een seizoenwoonverblijvenverordening geldt of een zodamge verordening wordt vastgesteld, zal lid 1 van dit artikel in dier voeqe dienen te worden aangevuld, dat tevens getoetst zal moeten worden aan de oepalingen van de seizoenwoonverblijvenverordening. Wenk voor de toepassing Lid 2 Deze bepaling dient om te voorkomen, dat, indien in de bouwverorde- ning dan wel in een bestemmingsplan bij een bepaald gebouw een zeker °Pen terrein is geëist, dat terrein nog eens meetelt bij het beoordelen van 44

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 359