f m I tl/y-^ Paragraaf 1A: Verbod tot bouwen van meergezinshuizen ARTIKEL 35 Toelichting op het ontstaan Dit artikel en daarmede deze paragraaf kan geschrapt worden indien de bouw van meergezinshuizen niet behoeft te worden uitgesloten. In gemeen- ten met een overwegend agrarisch karakter, in welke gemeenten de bouw van meergezinshuizen tot nu toe verboden is geweest, kan het opnemen van deze bepaling worden overwogen. Zodra de gemeenteraad gebruik maakt van de hem ingevolge artikel 10 lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening toekomende bevoegdheid en dus ook voor de bebouwde kom een bestemmingsplan vaststelt, wordt het voorschrift overbodig. (Zie ook de inleidende toelichting bij afdeling B van dit hoofdstuk). Indien van artikel 35 alleen lid 1 wordt opgenomen kunnen de volgende arti- kelen achterwege blijven: 71, 98, 99, 122, 125 en 272 t/m 286. Wenk voor de toepassing De onderhavige bepaling houdt in, dat de bouw van woningen boven al of niet tot die woningen behorende bedrijfsruimten niet is verboden. Paragraaf 2: Bouwen buiten een bestemmingsplan ARTIKEL 36 Toelichting op het ontstaan Dit artikel beoogt een zekere ,,bevriezing" van het gebied buiten de bebouwde kom, zolang voor dat gebied nog geen bestemmlngsplan is vastgesteld. Het artikel is opgenomen ten behoeve van die gemeenten waarvoor nog geen bestemmingsplan voor het gehele gebied buiten de bebouwde kom is vast- gesteld. Zonder een bepaling als in het eerste lid van dit artikel öpgenomen zou er geen mogelijkheid bestaan om een bouwvergunning te weigeren op 48

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 363