Het bouwwerk en zljn omgeving Het bepaalde onder b kan desgewenst variëren naar gelang van de zone waarin de weg is gelegen. Ook kan per zone een vaste maat worden ge- noemd. Wenk voor de toepassing Deze bepalingen zijn alleen van toepassing op die gevallen waarin geen bijzondere rooilijnbepalingen krachtens bestemmingsplan gelden. Dit heeft vooral betekenis voor die gebieden, waarvoor geen of nog geen bestemmings- plan van kracht is. Voor bijzondere situaties, waarin deze algemene bepa- lingen niet voorzien, zal een partieel bestemmingsplan uitkomst moeten brengen. ARTIKEL 40 Toelichting op het ontstaan Voor een goed verband van de bepalingen van deze paragraaf is, naast de begripsomschrijving van rooilijn in artikel 1, een direct verbod tot bouwen met overschrijding van de voorgevelrooilijn opgenomen. ARTIKEL 41 Wenken voor de toepassing Het bepaalde onder a is ontleend aan artikel 8 van de Woningwet. Dit artikel heeft geen betrekking op het vergroten van een bouwwerk. Elke ver- groting van een bouwwerk, waardoor een bestaande afwijking van de rooi- lijnvoorschriften zou toenemen, blijft dus, behoudens vrijstelling, verboden. Volledigheidshalve zij vermeld, dat er enige onzekerheid bestond met betrek- king tot de vraag of de in de bouwverordening vervatte regeling inzake de gevallen, waarin het verbod tot overschrijding van de rooilijn niet van toe- passing is, dan wel van dit verbod vrijstelling kan worden verleend, ook geldt voor rooilijnen, vastgesteld: a. bij bestemmingsplan of b. krachtens een besluit ex artikel 2, lid 2, van de Woningwet 1901 (bijzonder rooilijnbesluit), een uitbreidingsplan of een wederopbouwplan. Deze onzekerheid kan worden weggenomen door: 53

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 368