Het bouwwerk en zijn omgeving ARTIKEL 44 Wenken voor de toepassing Lid 1, onder a. Voor de hierbedoelde bouwwerken zij verwezen naar de artikelen 47 en 48. Lid 3, onder a. Onder deze vrijstelling kunnen bijvoorbeeld complexen van bij elkaar behorende gebouwen, zoals kazernes, ziekenhuizen, gevangenissen en ook woongebouwen van bijzondere vorm, vallen. Lid 3, onder f. Hieronder vallen bijvoorbeeld aangebouwde garages, terug- liggende zolderverdiepingen e.d. Hoofdzaak is, dat op de begane grond geen terugsprongen ontstaan, die aanleiding geven tot ongewenst gebruik (bijvoor- beeld als uitstalruimte). Lid 3, onder g. Deze vrijstelling kan in het algemeen worden verleend voor gebouwen, die een ruim voorterrein vragen. ARTIKEL 45 Toelichting op het ontstaan De maten kunnen worden aangepast aan de in de gemeente gebruikelijke maten. In gemeenten met zone-indeling kunnen zij per zone variëren. Voor strokeribouw is geen bepaling ten aanzien van de achtergevelrooilijn opgenomen, omdat aangenomen mag worden dat strokenbouw en de daarbij geldende rooilijnen steeds bij bestemmingsplan geregeld zullen zijn. Lid 1, onder a. Deze bepaling kan voor langgerekte gerende bouwblokken in het smalle deel van het bouwblok tot achtergevelrooilijnen leiden, die elkaar dicht naderen. Dit behoeft echter geen bezwaar te vormen, omdat artikel 54 de bouwhoogte dan evenredig beperkt. Wenken voor de toepassing Dit artikel geldt niet voor zover bij bestemmingsplan rooilijnen zijn aange- geven. De achtergevelrooilijnen volgens artikel 45 lid 1, onder a t/m e zijn in de figuren 1 t/m 8 aangegeven. 55

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 370