Het bouwwerk en zijn omgeving Ad I. Hijsinrichtingen aan bouwwerken zijn bijvoorbeeld hijsbalken. Vrijstaande vaste kranen en laadbruggen vallen niet onder dit artikel; deze kunnen alleen met vrijstelling krachtens artikel 48, onder p, worden toegestaan. ARTIKEL 48 Toelichting op het ontstaan Met behulp van een zone-indeling kan in ruimere of minder ruime vrijstel- lingen worden voorzien. Wenken voor de toepassing Bij het verlenen van vrijstelling ingevolge de bepalingen van dit artikel dient artikel 32 in het bijzonder in acht te worden genomen. Voorts ware er aan- dacht aan te besteden, of een bouwwerk voor de brandweer bereikbaar moet blijven. In verband met de gevallen, waarin belangen van omwonenden in het geding kunnen zijn, wordt gewezen op het slot tot de inleiding van deze afdeling (blz. 43). Ad a en g. Voor deze bedrijven kan tot op zekere hoogte worden tegemoet gekomen aan op bedrijfstechnische gronden gebaseerde verlangens. Met de onder g bedoelde bouwstrook (blok), geheel of overwegend handel- of industrieterrein omvattend, wordt niet beoogd een bouwstrook (blok) met winkelbebouwing. Paragraaf 5: Open ruimte bij gebouwen Inleiding Deze paragraaf regelt de aanwezigheid van een open ruimte bij nieuwe gebouwen en de afmetingen daarvan. De hoogteligging, inrichting en wijze van afscheiding van open ruimten is geregeld in afdeling B van hoofdstuk 4. ÂRTIKEL 49 Toelichting op het ontstaan Lid 1. De bepalingen omtrent de afmetingen van een open erf bij een tot bewoning bestemd gebouw hebben, nu de woningbouw overwegend plaats- 61

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 376