Het bouwwerk en zljn omgevlng en één of meer hokken met een gezamenlijke maximumoppervlakte van 6 m2 mogen worden gebouwd. In sommige gemeenten is het gebruik voor te schrijven, dat wanden van bergplaatsen en garages van steen moeten zijn. Deze eis is hier niet opge- nomen. In afdeling C van dit hoofdstuk is bepaald, dat een garage brand- werende wanden moet hebben, tenzij de afstand tot andere gebouwen groot genoeg is. Voor bergplaatsen voor huishoudelijke doeleinden en voor hokken zijn geen brandwerende wanden vereist. Wil men deze toch eisen dan zou par. 3 van afdeling C met een dergelijke bepaling moeten worden aangevuld. Lid 2. Voor de afstand van bergplaatsen en garages tot het hoofdgebouw is aan een kleinste maat van 6 m gedacht. Deze maat zou in de gevallen, dat de laagste bouwlaag boven maaiveld geen woonruimten bevat nog kleiner kunnen zijn. Er kan dus desgewenst een variërende maat in dit lid worden genoemd. ARTIKEL 51 Wenk voor de toepassing Lid 3, onder a en b. Bij het verlenen van vrijstelling zal onder meer rekening moeten worden gehouden met de ligging in het gebouw van eventuele dienst- woningen. Lid 3, onder b. Bij het hanteren van de vrijstelling dient onderscheid te worden gemaakt tussen de gevallen, waarin het gaat om een bouwblok of een bouwstrook waarin geen woningen voorkomen en een bouwblok of bouwstrook waarin bijvoorbeeld naast bedrijfsgebouwen ook woningen voor- komen. Indien de laatste omstandigheid zich voordoet zal de vrijstelling minder ver mogen gaan dan in het andere geval en zouden de leden 1 en 2 van artikel 50 als richtlijn kunnen dienen. ARTIKEL 52 Wenk voor de toepassing Deze bepaling is bedoeld om het ontstaan van smalle ontoegankelijke open stroken tussen gebouwen op aangrenzende terreinen te voorkomen, omdat die stroken aanleiding tot hinder door vervuiling kunnen geven. De vrijstelling kan worden verleend, indien de smalle strook voldoende, bijv. door een 63

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 378