Inrichting van gebouwen Inleiding In deze afdeling komt sterk tot uitdrukking, dat de bouwverordening t.a.v. de inrichting van gebouwen een uitvoerige regeling voor „tot bewoning bestemde gebouwen" bevat en een summiere regeling voor andere gebou- wen. Dit is in overeenstemming met de Woningwet. Artikel 3 van de wet be- paalt het duidelijk. In dit verband zij nog opgemerkt, dat hoewel een niet onbelangrijk aantal bepalingen van de bouwverordening mede betrekking heeft op (de plaatsing en de hechtheid van) gebouwen met een andere bestemming dan bewoning, het buiten het bestek van een bouwverordening ligt om ook uitgewerkte bepalingen te bevatten die verband houden met deze andere bestemmingen, zoals bijv. tot: school, theater, fabriek, garage of agrarisch bedrijfsgebouw. Dergelijke bepalingen komen veelvuldig voor in wettelijke regelingen op het gebied van zulk een speciale bestemming. Men denke bijv. aan voorschriften krachtens de onderwijswetten (bouwbesluit voor scholen), Veiligheidswet (Veiligheidsbesluit fabrieken en werkplaatsen), Arbeidswet, Drankwet, Warenwet (met o.a. als uitvoeringsvoorschriften de besluiten inzake melk- winkels, slagerijen en bakkerijen) en de Geldschieterswet. Behalve deze wetten en besluiten dienen ook de provinciale verordeningen op de bejaar- denoorden te worden vermeld en moeten speciale gemeentelijke verorde- ningen voor bepaalde groepen van gebouwen, zoals garages, logementen (logeergebouwen), bejaardenoorden, e.d. worden genoemd. Voor zover voor- schriften in of krachtens die wetten, besluiten en verordeningen onvolledig zijn of (nog) ontbreken, kan het nodig zijn dat de bouwverordening in deze leemte voorziet. Met het oog op die gevallen is in deze model-verordening aan burge- meester en wethouders de bevoegdheid gegeven in bepaalde opzichten „nadere eisen" te stellen of ,,nadere regelen" te geven. Naarmate de hiervoor bedoelde, op speciale wetten steunende voorschriften tot stand komen, zal de noodzaak tot het hanteren van nadere eisen of nadere regelen afnemen. Bijzondere aandacht is besteed aan een overzichtelijk en systematische inde- ling van de stof in deze afdeling. Er wordt nl. een grote veelheid van onder- werpen in behandeld. Het bleek echter, dat overzichtelijkheid en systematiek in dit deel slecht met elkaar in overeenstemming waren te brengen. Vertrouwend, dat inhoudsopgave en trefwoordenregister voldoende hulp bieden bij het opzoeken van een bepaald onderwerp, is naar een compromis tussen systeem en overzichtelijkheid gestreefd. 75

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 390