Inrichting van gebouwen L/d 2, onder a. Hier is gedacht aan appartementen van woongebouwen met bijzondere bestemming, zoals bejaardentehuizen en tehuizen voor alleen- staanden. Deze appartementen zijn in vele variaties denkbaar, al naar gelang van de omvang van de centrale voorzieningen in het gebouw (keukens, toiletten, badruimten enz.). De vrijstelling kan derhalve zo ver gaan, dat het voor zelfstandige bewoning bestemde appartement alleen uit een kamer bestaat. Voorwaarde is echter, dat een aanvaardbaar geheel ontstaat en voldoende waarborgen voor een niet van de bestemming afwijkend gebruik aanwezig zijn. Deze waarborgen kunnen o.a. daarin bestaan, dat het bijzondere woongebouw in beheer is bij een vereniging of stichting, die (mede) werkzaam is op het gebied van de huisvesting van de genoemde categorieën personen. Zie voorts ook artikel 354. L/d 2, onder cl. Hier zijn zowel zelfstandige woningen voor bejaarde echtparen als voor alleenstaanden bedoeld. Wat deze woningen betreft zijn in de vol- gende paragrafen van deze afdeling verdere vrijstellingsmogelijkheden opge- nomen t.a.v. de afmetingen der kamers, keukens en overige ruimten. Wat betreft de waarborgen voor een niet van de bestemming afwijkend gebruik, geldt hetzelfde als hiervoor onder lid 2, onder a, is gesteld. ARTIKEL 63 Wenken voor de toepassing Lid J. De in dit artikel bedoelde bergplaats kan bijv. bestaan uit een schuurtje of uit een bergplaats in het onderhuis van een flatgebouw. De in het eerste lid genoemde maten komen overeen met de in de Voorschriften en Wenken voor met rijkssteun te bouwen woningen genoemde minima. De bergplaats kan goed bereikbaar worden geacht voor rijwielen en kinderwagens, indien de lift doorloopt tot de bouwlaag waarin de bergplaatsen zijn gelegen of de toe- gang tot de bergplaats(en) bestaat uit een hellingbaan of uit een trap, waar- langs rijwielen en kinderwagens zonder bezwaar kunnen worden verplaatst. ARTIKEL 65 Wenken voor de toepassing Voorbeelden van open ruimten zijn loggia's en (dak)terrassen. De inrichting der op grond van dit artikel geëiste trappen is nader geregeld in par. 2 van deze afdeling en de constructie van de trappen nader in par. 7 van afdeling C van ditzelfde hoofdstuk. 77

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 392