79 Inrichting van gebouwen ARTIKEL 68 Toelichting op het ontstaan Lid 2. De maat van 45 cm kan niet in alle gemeenten gelden. Daar waar bijv. in uitzonderingsgevallen zeer hoge waterstanden kunnen worden verwacht, zal het eisen van een grotere hoogte aanbeveling verdienen. Wenk voor de toepassing Lid 3, onder a. De vrijstelling kan betekenis hebben in de gevallen, dat men bijv. slaapkamers in een onderhuis aan de lager dan de weg gelegen tuinzijde wil toelaten. Voor dijkwoningen kan de vrijstelling tevens betekenis hebben. Ook in die gevallen zal echter aan het bepaalde in lid 2 moeten worden voldaan. ARTIKEL 69 Wenk voor de toepassing Lid 2. Voor een keuken, die niet op hetzelfde niveau als de hoofdwoonkamer behoeft te liggen is een minimum-oppervlakte van 10 m2 geëist. Zulks om die keuken dan geschikt te doen zijn als eetkeuken. ARTIKEL 70 Wenk voor de toepassing Leden 2 en 3. Lid 2 verbiedt het rechtstreeks toegankelijk zijn van een privaat uit een ruimte, die voor het verblijf van mensen is bestemd. Er moet dus tussen een dergelijke ruimte en een privaat ten minste een toegangsportaal zijn. Voor een woning geldt bovendien als eis, dat het enige of ten minste één privaat van de woning bereikbaar is anders dan via een keuken, een bad- ruimte of een slaapkamer. Deze eis is in het derde lid vervat. Lid 4. Deze vrijstelling is voornamelijk bedoeld voor privaten en waterplaat- sen, die mede of uitsluitend bestemd zijn voor personen, die slechts korte tijd ter plaatse vertoeven, zoals bij benzinestations, wachthuisjes e.d. Voorts kan de vrijstelling worden gehanteerd voor afzonderlijke toiletgebouwen bij fabrieken en werkplaatsen, voor zover het Veiligheidsbesluit voor fabrieken of werkplaatsen geen privaat of waterplaats binnen het gebouw eist.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 394