Inrlchting van gebouwen Lid 3. Voor o.a. de bekende categorieën van woningen met bijzondere bestem- ming (zie de wenk voor de toepassing bij artikel 62) kan zo nodig vrijstelling worden verleend voor het maken van kleinere balkons of voor het weglaten der balkons. Dit zal geheel afhankelijk zijn van andere voorzieningen, die zijn getroffen om buiten te kunnen zitten en van de aanwezigheid van een andere geschikte opstelplaats voor een vuilnisemmer. ARTIKEL 79 Toelichting op het ontstaan Lid 1. Hoewel in de inleiding tot deze afdeling is gesteld, dat bepalingen, die verband houden met de inrichting van niet tot bewoning bestemde gebou- wen niet tot het bestek van een bouwverordening behoren, werd het toch nut- tig geoordeeld om met betrekking tot de hoogte van voor het verblijf van mensen bestemde ruimten, andere dan ruimten in woningen, een algemeen minimum voor te schrijven. Dit kan vooral voor logeergebouwen betekenis hebben. Wenk voor de toepassing Lid 1. Deze bepaling kan geen toepassing vinden in de gevallen, dat algemene maatregelen van bestuur, zoals het Bouwbesluit voor scholen, andere minimum-eisen stellen. De bepaling is bedoeld aanvullend te werken in de gevallen, dat andere voorschriften ontbreken. Lid 2. Dit lid opent de mogelijkheid eisen te stellen ten aanzien van de afmetingen (horizontaal en verticaal) en de ligging van de genoemde ruimten. De veiligheid en gezondheid, waarvan sprake is, zullen meestal die van de gebruikers van het gebouw zelf betreffen; de voorkoming van hinder meestal de omgeving. Uiteraard zullen eisen ter voorkoming van hinder slechts kun- nen worden gesteld in gevallen, waarin de Hinderwet niet van toepassing is. (Deze eisen kunnen hier alleen de afmetingen en de ligging betreffen, bijv. de ligging van een ruimte, waarin veel lawaai kan worden verwacht). Behalve voor niet tot bewoning bestemde gebouwen geldt de bepaling ook voor tot bewoning bestemde gebouwen, andere dan woningen, bijv. een bejaarden- tehuis. Hier kan het bijvoorbeeld nodig zijn nadere eisen te stellen t.a.v. de ligging van bepaalde ruimten i.v.m. de toetreding van zon. 83

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 398