ARTIKEL 80 Wenk voor de toepassing Ook voor dit artikel geldt, dat het in het algemeen pas toepassing zal vinden, indien in de gevallen, dat de aanwezigheid van badruimten, privaten en waterplaatsen nodig is, deze aanwezigheid niet op grond van wetten en andere verordeningen is vereist. Paragraaf 2: Toegangen van gebouwen en inrichting en afmetingen van gangen, trappen, hellingbanen en galerijen van gebouwen ARTIKEL 84 Wenken voor de toepassing Lid 1. Alle toegangen tot woningen, dus ook die vanaf balkons, veranda's, loggia's, platten en erven, moeten van een deur zijn voorzien. Uit de bewoor- dingen van het lid volgt, dat geen deur is vereist in de toegang van buitenaf tot gemeenschappelijke ruimten van tot bewoning bestemde gebouwen. Lid 2. In verbindingen tussen kamers of tussen kamers en keukens is geen deur geëist. Lid 4. Er is een deur geëist in de toegang tot de bergplaats en niet in de toegang tot de gemeenschappelijke ruimte, die naar de bergplaatsen leidt. Lid 5. De vrijstelling is gedacht voor woningen, die met een centrale verwar- ming zijn uitgerust, die alle ruimten in gelijke mate verwarmt. Overigens is °°k de inrichting van de woning een criterium. Een badruimte zonder deur is bijv. wel mogelijk, indien die badruimte uitsluitend toegankelijk is uit een slaapkamer, doch niet in andere gevallen. ARTIKEL 85 Wenk voor de toepassing De bedoeling van het artikel is het gevaar opleverende op- en afstapje op te geringe afstand achter deuren uit te sluiten, evenals het onmiddellijk achter een deur beginnen van een naar beneden leidende trap. 84

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 399