Lid 3. Het bepaalde in lid 2 is ook van toepassing op de in lid 3 bedoelde portalen. Behalve de minimum-oppervlakte ligt dus ook de minimum-breedte vast. Ud 6. Tot het stellen van nadere eisen zal speciaal bij bijzondere woon- gebouwen behoefte bestaan. Zie omtrent de te eisen vergroting van de breedte de wenk voor de toepassing bij artikel 86, lid 5. ARTIKEL 88 Toelichting op het ontstaan ln gemeenten waar artikel 35 in de verordening is opgenomen en ook in het gebied van een bestemmingsplan geen meergezinshuizen kunnen worden ge- bouwd, kan het bepaalde in lid 1, onder a en b, achterwege blijven. Het slot van het lid moet dan luiden: een afmeting hebben, die ten minste gelijk is aan de breedte van de trap". Wenken voor de toepassing Lid 2. De afmetingen van een bordes, als in dit lid bedoeld, moeten uiteraard voldoen aan de eisen van lid 1, en die van een portaal aan de eisen van lid 2 van artikel 87. Lid 3. Om aan de eisen van dit lid te voldoen moet ten minste één van de uiteinden van de trap uitkomen in een portaal of op een besloten bordes. ARTIKEL 89 Wenken voor de toepassing Lid 1, onder a. Hier worden de trappen van de straat naar stoepen, bordessen en laag gelegen galerijen bedoeld. Lid 2. Onder ongunstige weersomstandigheden te verstaan sneeuwval, ijzel en opvriezen. Toestanden dus, waarbij de trap glad wordt. De vrijstelling is °°k voor noodtrappen bedoeld, mits ook deze veilig begaanbaar blijven. ARTIKEL 90 Wenk voor de toepassing Open ruimten zijn bijv. loggia's en dakterrassen. 86

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 401