ARTIKEL 94 Wenken voor de toepassing Lid 1. Van een trap met één of twee kwarten, die volgens het voorschrift van twee leuningen moet zijn voorzien, kan aan de zijde van de binnenbocht worden volstaan met een leuning op de in lid 3 geëiste balustrade. Lid 3. Indien langs trappen in niet tot bewoning bestemde gebouwen een v°or kinderen veilige balustrade aanwezig moet zijn (bijv. in scholen) kan dit op grond van artikel 100 worden geëist. ARTIKEL 95 Wenk voor de toepassing Indien langs galerijen, bordessen en trapgaten in niet tot bewoning bestemde gebouwen een voor kinderen veilige balustrade aanwezig moet zijn (bijv. in scholen) kan dit op grond van artikel 100 worden geëist. ARTIKEL 98 en 99 Toelichting op het ontstaan ln gemeenten waar artikel 35 in de verordening is opgenomen en ook in het gebied van een bestemmingsplan geen meergezinshuizen kunnen worden gebouwd, behoeven de artikelen 98 en 99 niet te worden opgenomen. In dat geval waren de artikelnummers ongebruikt te laten. ARTIKEL 100 Toelichting op het ontstaan In verband met het slot van dit artikel zij opgemerkt, dat in artikel 4 van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften is bepaald, dat voor de bepaling van het aantal woningen niet in aanmerking worden genomen de woningen, welke do°r m'ddel van een lift bereikbaar zijn. Deze bepaling is niet overgenomen aangezien een lift niet als vluchtweg kan worden beschouwd. Dit standpunt komt ook tot uitdrukking in NEN 1081 (Veiligheidsvoorschriften voor elek- trische personen- en goederenliften met betreedbare kooi). 88

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 403