ARTIKEL 116 Toelichting op het ontstaan De leden 1 en 2 van dit artikel bevatten de materiële inhoud van artikel 7 van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften. ARTIKEL 118 Toelichting op het ontstaan Dit artikel kan desgewenst worden uitgebreid met een bepaling, dat een provisiebergruimte (kast) van een ventilatiekanaal of een ventilatieopening aan de buitenlucht moet zijn voorzien. Eventueel kan een dergelijke eis ook op grond van artikel 119 worden gesteld. Wenk voor de toepassing Lid 1. Met elkaar in verbinding staande bergruimten kunnen als één ruimte worden beschouwd. ARTIKEL 119 Wenken voor de toepassing Voor tot bewoning bestemde gebouwen kunnen op grond van dit artikel bijv. n°g sisen worden gesteld aan de ventilatie van zolders, bergplaatsen (schu- ren) en provisiekasten. Ook is het mogelijk voor bepaalde ruimten, die door hun ligging of inrichting aan de ventilatie, die op grond van de artikelen 113 t/m 118 kan worden verlangd, niet voldoende zullen hebben, verdergaande eisen te stellen. Voor alle normale ruimten van woningen zullen dergelijke eisen echter alleen in uitzonderlijke gevallen dienen te worden gesteld. Voor niet tot bewoning bestemde gebouwen is de groep niet reeds in de artikelen 113 t/m 118 genoemde ruimten veel groter. De ventilatie zal voor deze gebouwen gericht moeten zijn op de bestemming van het gebouw. Voor enkele vaker voorkomende soorten van niet tot bewoning bestemde gebouwen, waarbij bijzondere aandacht aan de ventilatie moet worden be- steed, volgen hier enkele richtlijnen. Daarbij moet in het algemeen worden bedacht, dat voor elke ventilatie geldt, dat de aanvoer van verse lucht in dezelfde mate mogelijk moet zijn als de afvoer van verontreinigde lucht. 96

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 411