Inrichting van gebouwen Ruimten voor het houden van bijeenkomsten Het karakter van deze ruimten vraagt om een mechanische ventilatie. De capaciteit moet zodanig zijn, dat de lucht in de ruimte 5 tot 8 maal per uur kan worden ververst, al naar gelang er niet of wel mag worden gerookt. Stalien De aanvoer van verse lucht moet in een stal regelbaar zijn en de aanvoer- openingen moeten gelijkmatig over de stal zijn verdeeld. In een besloten rundveestal dient de gezamenlijke oppervlakte van de aan- voeropeningen ten minste gelijk te zijn aan het aantal stuks vee, waaraan de stal plaats biedt, maal 3 dm2 met een minimum van 1/150 deel van de vloer- oppervlakte. In een paardestal moet de vorenbedoelde oppervlakte ten minste gelijk zijn aan het aantal paarden, waaraan de stal plaats biedt, maal 5 dm2 met een mini- mum van 1/100 deel van de vloeroppervlakte. In een varkensstal moet de vorenbedoelde oppervlakte ten minste 1/100 deel van de vloeroppervlakte bedragen. Ook de afvoer van staldampen in de vorengenoemde stallen moet regelbaar zijn. De gezamenlijke oppervlakte der afvoeropeningen moet gelijk zijn aan die van de aanvoeropeningen. Indien ventilatiekokers worden toegepast, moeten deze ten minste 50 cm boven het hoogste punt van het dak uitmon- den en van een kap tegen valwinden zijn voorzien. Het is niet raadzaam ventilatiekokers boven de standplaatsen van het vee aan te brengen, tenzij een voldoende afscherming tegen invallende koude lucht is aangebracht. Paragraaf 5: Diverse voorzieningen in gebouwen ARTIKEL 120 Toeiichting op het ontstaan ln dit artikel Is de feitelijke inhoud van de leden 1 t/m 3 van artikel 8 van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften opgenomen. 0 Deze richtlljnen voor de ventllatie van stallen zljn ontleend aan een rapport van een werkgroep van functionarissen ult de kringen van bouwnljverheld en landbouw. De werkgroep stond onder voor- zitterschap van ir. F. Ottevangers, hoofdingenleur-directeur van de volkshuisvesting en de bouw- nljverheid voor de provincie Noord-Holland. 97

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 412