Inrichting van gebouwen ARTIKEL 124 Wenken voor de toepassing Lid 1. Plaatsing der brievenbussen in de hal van grote woongebouwen of in het trappehuis van meer woningen bevattende gebouwen is dus toege- staan, indien de postbesteller onbelemmerd toegang tot deze brievenbussen heeft. Lid 3. NEN 1770 bepaalt de hoogte van de gleuf, dan wel gleuven boven het bedieningsniveau, alsmede de afmetingen van de gleuf en de vorm en de afmetingen van brievenbussen. Lid 5. Moeilijkheden bij het doeltreffend aanbrengen van brievengleuven kun- nen zich bijvoorbeeld voordoen bij portiekwoningen. Voor die gevallen zal een vrijstelling nodig zijn om de brievengleuven meer dan 2,5 m boven straat- niveau aan te kunnen brengen. ARTIKEL 125 Toelichting op het ontstaan In gemeenten waar artikel 35 in de bouwverordening wordt opgenomen en waar ook in het gebied van een bestemmingsplan geen meergezinshuizen mogen worden gebouwd, kan opneming van het onderhavige artikel achter- wege blijven. Het nummer van het artikel ware dan ongebruikt te laten. Wenken voor de toepassing Lid 3. In woningen waarvan de hoofdwoonkamer boven 7 m boven peil (dus veelal in de 3e bouwlaag of hoger) is gelegen, moeten spreekinstallaties voorkomen, indien de hoofdtoegang afgesloten is, d.w.z. alleen met behulp van een sleutel kan worden geopend. De eis geldt dus niet voor galerij- woningen of voor woningen in een gebouw met een open trappehuis, dan wel een trappehuis met een niet afgesloten deur aan de straat. ARTIKEL 126 Wenk voor de toepassing Leden 1 en 2. Bij de bouw van meergezinshuizen en complexen eengezins- huizen is door PTT reeds sinds geruime tijd de zogenaamde vooraanleg van telecommunicatieleidingen ingevoerd. 99

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 414