PTT stelt hiervoor de nodige kabels en inbouwdozen beschikbaar. Deze voor- aanieg opent de mogelijkheid, dat de toekomstige bewoner zonder verdere kabelaanleg kan worden aangesloten aan het telefoon- en het draadomroep- net. Het bedoelde net kan mede worden gebruikt voor het transport van om- roep- en televisiesignalen. Op het ogenblik waarop de kopie voor deze model- bouwverordening werd afgesloten had de regering het voornemen te kennen gegeven om PTT dit transport van omroep- en televisiesignalen te doen verzorgen (invoering Centrale Antenne Systeem). De kabels moeten tijdens de bouw vanaf een door PTT aan te brengen „mampulatiekast" naar iedere woning worden aangelegd. Indien zich binnen het gebouw geen geschikte plaats voor het aanbrengen van de „manipulatie- bevindt' wordt in overle9 met PTT een plaats aan of buiten het gebouw aangewezen. Voor het aanbrengen van een of andere telecommunicatieaansluiting behoeft alleen een handeling te worden verricht in de eerdergenoemde manipulatie- kast en in de inbouwdoos in de woning. Uitsluitend het treffen van de bouwkundige voorzieningen, nodig voor het aanbrengen van de manipulatiekasten, de kabels, de doorvoerbuizen en de inbouwdozen, alsmede het leggen van de kabels en het plaatsen van de in- ouwdozen behoren tot de taak van de bouwer en hiertoe strekt de in dit artikel neergelegde verplichting. De Wlj2e van aanle9 zal in het algemeen niet worden toegepast in verspreid gelegen woningen. In dat geval kan PTT een telefoonkabel beschikbaar stel- len. Voor het aanbrengen van deze kabel geldt dezelfde verplichting voor de bouwer als boven omschreven. Opneming van dit voorschrift in de bouwverordening heeft mede ten doel de bouwer te wijzen op zijn verplichtingen, opdat door hem tijdig contact met wordt 0Pgenomen ter verkrijging van de nodige aanwijzingen. Paragraaf 6: Sanitaire voorzieningen ARTIKEL 129 Wenk voor de toepassing 0°k een tegelvloer kan als waterdichte (waterdicht beklede) vloer worden 100

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 415