Inrichting van gebouwen beschouwd. Onder een waterdicht afgewerkt oppervlak der wanden wordt het aanbrengen van tegels, beton-emaille en naar de aard daarmede gelijk te stellen materiaal verstaan. Voor badruimten kleiner dan 1,8 m2, welke zich meestal uitsluitend lenen voor het aanbrengen van een douche, is geen tweede lozingsgelegenheid voorge- schreven. Voor het plaatsen van een bad-wascombinatie, waarvoor de opper- vlakte der badruimte van 1,8 m2 meestal voldoende is, is de aanwezigheid van een tweede lozingsgelegenheid echter vereist. ARTIKEL 133 Wenken voor de toepassing Leden 1 en 2. Deze leden houden in dat in een woning een volledig geïnstal- leerde wasgelegenheid aanwezig moet zijn. Bevat de woning meer dan vier kamers dan moet bovendien de ,,aanleg" voor een tweede wasgelegenheid aanwezig zijn. Een badruimte met bad-wascombinatie kan als wasgelegenheid in de zin van dit artikel worden aangemerkt. Paragraaf 7: Drinkwatervoorziening ARTIKEL 136 Toelichting op het ontstaan Er is anders dan bij de bepalingen inzake gas en elektriciteit in het onder- havige artikel wel een plicht opgenomen om een drinkwaterinstallatie aan het waterdistributienet aan te sluiten, doch dit is voornamelijk geschied om aan het wettelijke voorschrift, dat de bouwverordening de beschikbaarheid van drinkwater moet regelen, te voldoen. Ook de bestaande bouwverordenin- gen bevatten op grond van de Woningwet van 1901 deze aansluitplicht. In de praktijk wordt in de meeste gevallen de aansluiting echter niet door de bouwer/eigenaar tot stand gebracht, die daartoe op grond van de bouwver- ordening verplicht zou zijn, doch door het waterleidingbedrijf op verzoek van de bewoner/huurder. 101

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 416