Wenk voor de toepassing Lid 1De plicht tot aansluiting aan het distributienet van de waterleiding houdt niet in, dat het waterleidingbedrijf tot waterlevering verplicht is en evenmin voor de aangeslotene de plicht tot het betrekken van water. De plicht tot aansluiting aan het distributienet van de waterleiding houdt slechts de ver- plichting in tot het doen treffen van de technische voorzieningen die het betrekken van water mogelijk moeten maken. Of water wordt geleverd is af- hankelijk van een met het waterleidingbedrijf te sluiten contract. De voorwaar- den waarop dit contract wordt gesloten zijn veelal vervat in een afzonderlijke verordening op de levering van water. In feite zal de aansluiting ook veelal door het waterleidingbedrijf geschieden en zullen de aansluiting van de installatie aan het distributienet en de levering van water vaak in één contract zijn geregeld. Lid 3. In het algemeen zal het aanbeveling verdienen de nadere eis alleen te stellen in de gevallen dat, indien het gebouw onder het bepaalde van lid 1 zou vallen, aansluiting verplicht zou zijn. Het is echter mogelijk om voor bepaalde gebouwen (bijv. logeergebouwen) in het belang van de gezondheid verder te gaan. ARTIKEL 137 Wenken voor de toepassing Artikel 136 regelt de aans/u/tplicht en artikel 137 de installatieplicht. De aan- sluitplicht geldt uiteraard alleen, indien er een distributieleiding is. De instal- latieplicht gaat iets verder en geldt ook reeds, indien vaststaat dat er een dis- tributieleiding zal komen. Leden I en 2. Wat doeltreffendheid van een installatie betreft, waaronder de uitvoering en de aard van de installatie zijn begrepen, kan volstaan worden met het voldoen aan de Algemene Voorschriften voor Drinkwaterinstallaties 1960 (AVWI), NEN 1006 en eventuele verdere voorschriften van het water- leidingbedrijf. Hetgeen voor de toepassing van deze leden onder ,,eerstvolgende jaren" kan worden verstaan, staat ter beoordeling van burgemeester en wethou- ders. Indien het een gemeentelijk waterleidingbedrijf betreft, zijn de plannen voor aanleg van waterleiding in bepaalde delen van de gemeente en de 102

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 417