Inrlchtlng van gebouwen termijn, waarop deze vermoedelijk zullen worden uitgevoerd, bekend. Indien het geen gemeentelijk waterleidingbedrijf betreft, zou een verklaring van de directie van het desbetreffende bedrijf omtrent de toekomstplannen kunnen worden gevraagd. Het verdient aanbeveling de term ,,eerstvolgende jaren" niet eng uit te leggen. Moet namelijk een gebouw later van een waterleiding- installatie worden voorzien, dan zullen de kosten stellig hoger zijn, terwijl daardoor de kans groot is, dat een installatie van onvoldoende omvang zal worden gemaakt. Lid 3. In artikel 381 (hoofdstuk 8) zijn voorschriften gegeven voor het aan- werken van doorvoerbuizen. ARTIKEL 138 Toelichting op het ontstaan Lid 2. Voor gemeenten, waar een andere methode wordt gevolgd voor het indelen van de installaties in meergezinshuizen in afzonderlijk aftapbare secties, zal het tweede deel van dit lid anders moeten luiden of moeten vervallen. Wenken voor de toepassing Leden I en 3. Het stellen van eisen aan de omvang van een waterleiding- installatie in verband met de mogelijkheid van brandbestrijding kan geschie- den op grond van artikel 254, lid 1, onder d. Lid 3, onder b. De eis tot het aanbrengen van een inrichting voor het opvoe- ren van de waterdruk kan ook op grond van de Algemene Voorschriften voor Drinkwaterinstallaties (AVWI) worden gesteld. Zij is hier genoemd om de aandacht van de ontwerpers van gebouwen reeds in een vroeg stadium te vestigen op de omstandigheid, dat de waterdruk op de hogere bouwlagen onvoldoende kan zijn en dat zij derhalve rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat een dergelijke inrichting kan worden geëist. ARTIKEL 139 Toelichting op het ontstaan In gemeenten, waarin voor alle voor het verblijf van mensen bestemde

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 418