gebouwen aansluiting aan het distributienet van de waterleiding mogelijk is, kan opneming van artikel 139 (en daarmede dus ook van de artikelen 140 en 141) in de bouwverordening achterwege blijven. De artikelnummers waren in dat geval ongebruikt te laten. Wenken voor de toepassing Lid 1. Krachtens artikel 5 maken burgemeester en wethouders uit of mag worden aangenomen, dat een welput ter plaatse deugdelijk drinkwater in voldoende hoeveelheid zal kunnen leveren. Het Rijksinstituut voor drink- watervoorziening zou zo nodig daarbij van advies kunnen dienen. Ook de Inspectie van de Volksgezondheid (hygiëne van het milieu) en de Keurings- diensten voor waren belasten zich in voorkomende gevallen met de keuring van water. Lid 2. Regenwater, dat in een regenbak is verzameld, blijkt bijna altijd bacte- riologisch sterk verontreinigd te zijn. Op de meeste plaatsen kan daaren- tegen op redelijke diepte water, dat geen voor de gezondheid schadelijke bestanddelen bevat, aan de bodem worden onttrokken. Waar dit niet het geval blijkt te zijn, is een regenbak geëist. Paragraaf 8: Gas- en elektriciteitsvoorziening ARTIKEL 142 Wenken voor de toepassing Lid 1. Voor hetgeen voor de toepassing van dit lid onder de term „eerst- volgende jaren kan worden verstaan zie men de wenk voor de toepassing bij de leden 1 en 2 van artikel 137. Lid 3. Vrijstelling kan bijvoorbeeld voor bejaardenwoningen worden ver- leend in verband met de kans op ongevallen. Aan deze vrijstelling zal dan de voorwaarde dienen te worden verbonden, dat een doeltreffende elektrici- teitsinstallatie, aangesloten aan het distributienet, wordt aangebracht. 0°k is het verlenen van vrijstelling denkbaar voor koopwoningen, indien de eigenaar-bewoner geen gedistribueerd gas wenst te gebruiken. 104

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 419