trent instanties en personen, deskundig zowel op ondersoheidene vakgebie- den als ter zake van het formuleren van kwaliteitsoordelen. ARTIKEL 153 Toelichting op het ontstaan Leden 1 en 2. In dit artikel, dat een functionele eis omtrent sterkte, stijfheid en stabiliteit vooropstelt, zijn in lid 2 de eerste twee leden van artikel 2 van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften verwerkt. In overeenstemming daar- mede zijn in lid 2 enkele voor bouwwerken van primair belang zijnde normen en daarmede vergelijkbare voorschriften genoemd. Door normen op deze wijze te noemen kunnen de bezwaren, die aan ,,een verbindendverklaring zonder meer" kleven, voor een goed deel worden ondervangen, terwijl de bedoeling, die de wetgever met het genoemde artikel van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften heeft gehad, toch tot zijn recht komt. Lid 3. In verband met de artikelen 10 en 11 van het Besluit Uniforme Bouw- voorschriften (in de artikelen 171 t/m 173 van deze afdeling verwerkt) is het nodig voor gemetselde wanden van baksteen of kalkzandsteen van tot bewo- ning bestemde gebouwen deze bepaling op te nemen, die dus voor die wan- den in de plaats treedt van de bepalingen van lid 2. Tegelijkertijd is hiermede voor de lage en middelhoge woningbouw een eenvoudige toepassing van deze bouwverordening mogelijk voor wat betreft de constructieve eisen voor wanden in traditionele uitvoering. Wenken voor de toepassing Lid 2. De in de aanhef van dit lid gebruikte woorden ,,in de regel" wijzen er op, dat met name de onder de letters a t/m d genoemde Normen niet in alle voorkomende constructiegevallen voorzien, terwijl daarnaast in enkele zeer eenvoudige gevallen de eisen hier en daar wat te zwaar zullen zijn. Bovendien zijn de onder c en d genoemde voorschriften enigszins verouderd en gelden ten aanzien van bepaalde punten daarin gewijzigde inzichten. Enkele voorbeelden van punten, waarop afwijkende inzichten gelden, mogen het voorgaande toelichten: a. Technische Grondslagen voor Bouwvoorschriften (T.G.B. 1955). 1. in artikel 6 (dakbelasting) is voor platte of flauwhellende daken geen 112

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 427